FINEMAR RYSAS Canlı Analiz →
RYSAS
Reysaş Taşımacılık
24,06 ₺
+%0,25

Reysaş Taşımacılık (RYSAS) Temel Oranlar

RYSAS F/K oranı 13,67 ile Ulaştırma-Lojistik sektörü medyanı olan 8,72 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %12,2 düzeyinde; Ulaştırma-Lojistik sektörü medyanı %12,2.

Güncel Çarpanlar

F/K
13,67
PD/DD
1,67
Piyasa Değeri
48,12 Mr ₺
FD/FAVOK
8,95
F/Satış
3,26

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,201,221,121,361,151,141,131,66
Likidite (Asit-Test) Orani1,191,211,111,351,151,111,111,62
Nakit Orani1,020,940,830,940,820,640,691,23
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)51,2545,6946,0744,7144,4542,6962,9859,39
Finansal Borc Orani (%)27,8721,8620,0421,1121,4320,2130,7346,04
Ozkaynak Orani (%)48,7554,3153,9355,2955,5557,3137,0240,61
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,320,350,390,460,520,630,751,31
Stok Devir Hizi129,72103,01100,9490,2375,2146,3540,2099,92
Alacak Devir Hizi9,858,159,029,3010,509,3911,4419,48
Borc Devir Hizi19,9722,015,3719,3919,2317,988,3934,53
Ozkaynak Devir Hizi0,620,620,790,900,971,282,103,32
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)37,0644,7840,4739,2534,7738,8931,9018,73
Stokta Kalma Suresi (gun)2,813,543,624,054,857,889,083,65
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)18,2816,5867,9118,8318,9820,3043,5210,57
Nakit Donusu (gun)21,5931,74-23,8224,4720,6426,47-2,5411,82
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)5,967,346,42-2,750,712,787,0922,70
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)12,2213,5111,91-4,971,284,8519,1555,88
ROIC (%)14,6615,3815,3915,7416,9623,4048,1679,22
Brut Kar Marji (%)33,5430,0237,8336,9636,6330,8151,2453,04
Esas Faaliyet Kar Marji (%)29,7025,3734,2132,6332,2724,4646,5148,72
FAVOK Marji (%)37,9334,0741,5841,9942,0736,0744,4845,22
Net Kar Marji (%)6,9511,7423,119,855,26-2,7712,5032,68
Hisse Basina Kar (TL)1,761,831,44-0,510,120,440,701,49
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)37,2230,0240,2437,5741,8530,8144,2153,60
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)34,2425,3738,6133,2939,2824,4637,8948,88
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)41,9534,0740,4541,8447,4536,0741,5856,12
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)1,9411,7460,1518,2012,47-2,77-66,3651,70

Sık Sorulan Sorular

RYSAS PD/DD oranı kaç?

RYSAS hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,67 düzeyindedir. Ulaştırma-Lojistik sektörü medyanı 0,60.

RYSAS FD/FAVOK oranı kaç?

RYSAS için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 8,95 düzeyindedir.

RYSAS F/Satış oranı kaç?

RYSAS hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 3,26 düzeyindedir.

RYSAS ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

RYSAS özkaynak kârlılığı %12,2 düzeyindedir (Ulaştırma-Lojistik sektörü medyanı %12,2).

Ulaştırma-Lojistik sektöründen diğer hisseler

TLMANTrabzon Liman İşletmeciliğiTUREXTureks Tur.TaşımacılıkBEYAZBeyaz FiloBINBNBinBinBORLSBorlease OtomotivDOCODO & CO AktiengesellschaftEKIMEkim TurizmESCAREscar Filo

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

RYSAS canlı analizini aç →