FINEMAR RUBNS Canlı Analiz →
RUBNS
Rubenis Tekstil
11,68 ₺
-%3,71

Rubenis Tekstil (RUBNS) Temel Oranlar

RUBNS F/K oranı 97,92 ile Tekstil Entegre sektörü medyanı olan 9,13 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %0,2 düzeyinde; Tekstil Entegre sektörü medyanı %6,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
97,92
PD/DD
0,18
Piyasa Değeri
957,2 Mn ₺
FD/FAVOK
2,62
F/Satış
0,36

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran6,164,733,222,472,692,602,553,00
Likidite (Asit-Test) Orani3,712,692,321,561,601,521,542,13
Nakit Orani0,250,290,010,010,000,020,000,01
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)17,1220,9224,4724,8221,1619,7020,0218,47
Finansal Borc Orani (%)7,7110,9011,988,278,157,097,6010,20
Ozkaynak Orani (%)82,8879,0875,5375,1878,8480,3079,9881,53
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,490,470,470,440,450,510,540,97
Stok Devir Hizi1,711,782,523,113,202,713,064,88
Alacak Devir Hizi2,362,261,934,093,775,154,6910,38
Borc Devir Hizi5,886,456,598,428,447,447,5912,86
Ozkaynak Devir Hizi0,600,580,600,560,570,630,681,28
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)154,46161,27189,3589,1396,8270,8377,8035,15
Stokta Kalma Suresi (gun)213,70204,78144,57117,54113,98134,54119,2374,72
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)62,1356,5755,3543,3443,2549,0348,0628,39
Nakit Donusu (gun)306,03309,48278,58163,33167,54156,34148,9881,48
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)0,15-1,13-2,92-4,09-3,37-1,880,681,48
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)0,18-1,43-3,86-5,44-4,28-2,350,851,82
ROIC (%)4,1313,344,895,228,519,2710,3318,02
Brut Kar Marji (%)25,21-8,6114,5316,4220,6324,4221,5030,07
Esas Faaliyet Kar Marji (%)30,41172,0013,9219,0922,4129,9022,3132,47
FAVOK Marji (%)25,53131,2017,7121,3126,7432,0426,3635,97
Net Kar Marji (%)6,5712,59-7,14-17,13-15,05-13,311,542,64
Hisse Basina Kar (TL)0,12-0,85-1,86-2,47-1,86-1,070,360,71
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)52,65-8,6112,0910,5817,5924,424,3136,70
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)-84,53172,007,2314,5016,3929,901,9341,46
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)-60,26131,2013,0613,7822,4832,047,1042,79
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)1,6712,595,77-20,01-16,44-13,31-0,65-12,27

Sık Sorulan Sorular

RUBNS PD/DD oranı kaç?

RUBNS hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,18 düzeyindedir. Tekstil Entegre sektörü medyanı 0,44.

RUBNS FD/FAVOK oranı kaç?

RUBNS için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 2,62 düzeyindedir.

RUBNS F/Satış oranı kaç?

RUBNS hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,36 düzeyindedir.

RUBNS ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

RUBNS özkaynak kârlılığı %0,2 düzeyindedir (Tekstil Entegre sektörü medyanı %6,3).

Tekstil Entegre sektöründen diğer hisseler

SKTASSöktaşSOHOESoho GiyimSONMESönmez FilamentSUNTKSun TekstilSUWENSuwen TekstilYUNSAYünsaARSANArsan HoldingARTMSArtemis Halı

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

RUBNS canlı analizini aç →