FINEMAR RNPOL Canlı Analiz →
RNPOL
Rainbow Polikarbonat
1,87 ₺
-%2,60

Rainbow Polikarbonat (RNPOL) Temel Oranlar

RNPOL F/K oranı 14,99 ile Kimyasal Ürün sektörü medyanı olan 13,90 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %6,2 düzeyinde; Kimyasal Ürün sektörü medyanı %6,1.

Güncel Çarpanlar

F/K
14,99
PD/DD
0,93
Piyasa Değeri
1,12 Mr ₺
FD/FAVOK
7,66
F/Satış
0,50

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,441,461,481,511,841,942,182,11
Likidite (Asit-Test) Orani1,060,920,910,911,041,071,160,91
Nakit Orani0,370,210,170,230,100,180,430,30
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)60,9658,0857,0957,1249,6947,4542,7944,80
Finansal Borc Orani (%)48,4042,7033,3334,1834,4126,4528,4431,23
Ozkaynak Orani (%)39,0441,9242,9142,8850,3152,5557,2155,20
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,900,890,780,720,660,680,730,77
Stok Devir Hizi3,252,702,211,821,661,751,781,75
Alacak Devir Hizi2,903,232,993,322,873,385,235,33
Borc Devir Hizi7,715,173,543,474,014,175,605,43
Ozkaynak Devir Hizi2,071,941,621,511,261,231,271,56
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)125,88112,84122,00109,82126,98107,9669,7468,50
Stokta Kalma Suresi (gun)112,36135,31165,31200,61220,15208,70205,03208,02
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)47,3170,61103,06105,2791,1387,6065,1567,24
Nakit Donusu (gun)190,93177,54184,25205,16255,99229,05209,62209,28
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)2,41-2,12-1,21-0,82-0,271,003,021,89
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)6,18-5,05-2,83-1,91-0,541,915,283,42
ROIC (%)8,808,938,7111,4212,7412,4116,6413,08
Brut Kar Marji (%)14,7914,3217,9617,4424,4522,5727,4427,24
Esas Faaliyet Kar Marji (%)15,0010,8712,7611,5718,3413,8421,5022,40
FAVOK Marji (%)12,5912,6114,8514,1520,6817,8524,0524,26
Net Kar Marji (%)6,14-10,65-1,96-3,30-4,86-11,755,014,99
Hisse Basina Kar (TL)0,12-0,10-0,05-0,03-0,010,030,080,05
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)15,2914,3219,226,7325,8222,5727,9937,18
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)19,3810,8715,651,2221,6313,8419,0926,24
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)12,5712,6116,534,1922,7517,8523,4728,64
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)23,91-10,651,27-0,920,17-11,755,065,35

Sık Sorulan Sorular

RNPOL PD/DD oranı kaç?

RNPOL hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,93 düzeyindedir. Kimyasal Ürün sektörü medyanı 0,86.

RNPOL FD/FAVOK oranı kaç?

RNPOL için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 7,66 düzeyindedir.

RNPOL F/Satış oranı kaç?

RNPOL hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,50 düzeyindedir.

RNPOL ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

RNPOL özkaynak kârlılığı %6,2 düzeyindedir (Kimyasal Ürün sektörü medyanı %6,1).

Kimyasal Ürün sektöründen diğer hisseler

SANFMSanifoam Sünger SanayiSEKURSekuro PlastikSEYKMSeyitler KimyaTMPOLTE-MAPOL Polimer PlastikACSELAcıselsan Acıpayam SelülozALKIMAlkimBAHKMBahadır KimyaBNTASBantaş Bandırma Ambalaj

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

RNPOL canlı analizini aç →