FINEMAR RGYAS Canlı Analiz →
RGYAS
Rönesans Gayrimenkul
174,70 ₺
+%0,52

Rönesans Gayrimenkul (RGYAS) Temel Oranlar

RGYAS F/K oranı 2,60 ile Gyo sektörü medyanı olan 6,70 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %13,6 düzeyinde; Gyo sektörü medyanı %8,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
2,60
PD/DD
0,35
Piyasa Değeri
57,83 Mr ₺
FD/FAVOK
7,00
F/Satış
3,34

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran2,801,881,731,781,060,870,830,51
Likidite (Asit-Test) Orani1,991,881,731,781,060,870,830,51
Nakit Orani1,581,591,461,380,730,550,610,40
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)31,4032,0933,0831,2527,8226,8627,1726,70
Finansal Borc Orani (%)14,1115,2517,0016,5614,1513,5814,8916,85
Ozkaynak Orani (%)68,6067,9166,9268,7572,1873,1472,8373,30
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,090,080,080,070,080,080,080,06
Stok Devir Hizi1,75671,69957,591.051,87711,93655,821.611,352.310,39
Alacak Devir Hizi18,2418,1415,5615,3715,6616,9115,4411,91
Borc Devir Hizi5,355,083,853,404,254,483,393,07
Ozkaynak Devir Hizi0,130,120,110,110,110,110,110,08
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)20,0220,1223,4623,7423,3121,5823,6430,65
Stokta Kalma Suresi (gun)208,840,540,380,350,510,560,230,16
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)68,2171,7994,79107,4785,9881,44107,67118,74
Nakit Donusu (gun)160,65-51,13-70,95-83,38-62,15-59,30-83,81-87,94
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)9,309,178,213,281,080,853,8120,10
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)13,5513,5112,264,771,491,165,2327,42
ROIC (%)7,128,908,595,744,692,426,219,19
Brut Kar Marji (%)70,9172,9469,9469,4069,3469,7369,4872,85
Esas Faaliyet Kar Marji (%)93,7871,39111,36139,98174,7889,2686,50153,02
FAVOK Marji (%)66,8369,8664,9863,8964,2465,7165,0766,90
Net Kar Marji (%)81,3268,11129,00146,8265,4019,8356,99166,49
Hisse Basina Kar (TL)67,1160,8549,2617,984,863,4614,1673,87
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)68,9972,9471,1969,5168,9669,7360,8070,12
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)115,1571,3944,6679,96257,7289,26-84,8698,32
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)63,9369,8667,5163,2762,8165,7160,3665,90
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)93,9268,1187,47287,22109,5919,83-225,11186,74

Sık Sorulan Sorular

RGYAS PD/DD oranı kaç?

RGYAS hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,35 düzeyindedir. Gyo sektörü medyanı 0,39.

RGYAS FD/FAVOK oranı kaç?

RGYAS için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 7,00 düzeyindedir.

RGYAS F/Satış oranı kaç?

RGYAS hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 3,34 düzeyindedir.

RGYAS ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

RGYAS özkaynak kârlılığı %13,6 düzeyindedir (Gyo sektörü medyanı %8,3).

Gyo sektöründen diğer hisseler

RYGYOReysaş GYOSEGYOŞeker GYOSNGYOSinpas GYOSRVGYServet GYOSURGYSur GYOSVGYOSavur GYOTDGYOTrend GYOTRGYOTorunlar GYO

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

RGYAS canlı analizini aç →