FINEMAR RAYSG Canlı Analiz →
RAYSG
Ray Sigorta
97,55 ₺
-%3,99

Ray Sigorta (RAYSG) Temel Oranlar

RAYSG F/K oranı 4,53 ile Sigorta sektörü medyanı olan 4,53 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %33,9 düzeyinde; Sigorta sektörü medyanı %33,9.

Güncel Çarpanlar

F/K
4,53
PD/DD
1,54
Piyasa Değeri
15,91 Mr ₺
FD/FAVOK
A/D
F/Satış
A/D

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
SIGORTA RASYOLARI
Teknik Kar Marji (%)13,8412,9317,1119,0020,8317,9122,7525,78
Bilesik Rasyo (%)86,1687,0782,8981,0079,1782,0977,2574,22
Yatirim Geliri / Net Kar (%)272,55244,92238,85206,68197,06220,95163,03175,64
Teknik Karsilik Karsilama (%)113,71111,15104,65108,44108,32104,20100,66101,66
Likit Varlik / Kisa Vadeli Yukumluluk (%)91,0587,9886,5485,8883,6478,7675,0173,50
Teknik Karsilik / Ozkaynak (x)2,472,653,043,143,293,423,533,20
BILANCO YAPISI
Ozkaynak Orani (%)23,4222,1020,5719,4218,3717,4617,0518,05
Kaldirac (Aktif/Ozkaynak) (x)4,274,534,865,155,445,735,865,54
Aktif Karliligi (ROA) (%)7,949,079,119,799,247,088,638,58
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)33,9141,0544,2850,4050,2740,5650,6347,51

Sık Sorulan Sorular

RAYSG PD/DD oranı kaç?

RAYSG hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,54 düzeyindedir. Sigorta sektörü medyanı 1,41.

RAYSG ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

RAYSG özkaynak kârlılığı %33,9 düzeyindedir (Sigorta sektörü medyanı %33,9).

Sigorta sektöründen diğer hisseler

TURSGTürkiye SigortaAGESAAgesa Hayat ve EmeklilikAKGRTAksigortaANHYTAnadolu Hayat Emeklilik A.Ş.ANSGRAnadolu SigortaQUICKQuick Sigorta

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

RAYSG canlı analizini aç →