FINEMAR PRDGS Canlı Analiz →
PRDGS
Pardus Girişim
3,17 ₺
-%6,49

Pardus Girişim (PRDGS) Temel Oranlar

PRDGS F/K oranı 1,47 ile Yatırım Ortaklıkları sektörü medyanı olan 2,43 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %14,4 düzeyinde; Yatırım Ortaklıkları sektörü medyanı %17,4.

Güncel Çarpanlar

F/K
1,47
PD/DD
0,21
Piyasa Değeri
621,3 Mn ₺
FD/FAVOK
1,24
F/Satış
1,40

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran5,7338,553,3741,680,100,050,051,38
Likidite (Asit-Test) Orani5,7338,553,3741,680,100,050,051,38
Nakit Orani5,6437,181,9440,120,020,010,010,06
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)0,600,060,050,050,701,131,132,08
Finansal Borc Orani (%)0,000,000,000,000,601,041,080,00
Ozkaynak Orani (%)99,4099,9499,9599,9599,3098,8798,8797,92
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,180,020,03-0,09-0,11-0,060,030,68
Stok Devir Hizi--------
Alacak Devir Hizi--------
Borc Devir Hizi0,000,000,000,000,000,000,000,00
Ozkaynak Devir Hizi0,180,020,03-0,09-0,11-0,060,030,69
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)--------
Stokta Kalma Suresi (gun)--------
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)--------
Nakit Donusu (gun)--------
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)14,320,551,7317,418,304,11-1,36-4,33
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)14,410,551,7317,418,354,16-1,37-4,42
ROIC (%)14,470,952,09-8,34-10,85-7,251,1253,22
Brut Kar Marji (%)100,00100,00100,00100,00100,00100,00100,00100,00
Esas Faaliyet Kar Marji (%)95,67108,5472,89134,84114,65127,8051,6086,98
FAVOK Marji (%)95,67112,1169,30135,63114,29127,5224,9580,98
Net Kar Marji (%)95,45115,1060,21154,71124,03139,79-62,34-280,19
Hisse Basina Kar (TL)2,160,070,201,840,810,39-0,12-0,29
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)100,00100,00100,00100,00100,00100,00100,00100,00
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)97,88108,5497,6788,51109,79127,80101,45290,33
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)98,48112,1195,8386,64109,39127,52103,90163,46
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)98,82115,1098,0184,30118,20139,79-369,282.158,25

Sık Sorulan Sorular

PRDGS PD/DD oranı kaç?

PRDGS hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,21 düzeyindedir. Yatırım Ortaklıkları sektörü medyanı 0,28.

PRDGS FD/FAVOK oranı kaç?

PRDGS için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 1,24 düzeyindedir.

PRDGS F/Satış oranı kaç?

PRDGS hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 1,40 düzeyindedir.

PRDGS ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

PRDGS özkaynak kârlılığı %14,4 düzeyindedir (Yatırım Ortaklıkları sektörü medyanı %17,4).

Yatırım Ortaklıkları sektöründen diğer hisseler

VERTUVerusatürk Girişim SermayesiVKFYOVakıf YOBULGSBulls GSYOEUYOEuro MenkulGOZDEGözde Girisim SermayesiGRNYOGaranti YOHDFGSHedef Girişim SermayesiHUBVCHub Girişim Ser. Y.O.

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

PRDGS canlı analizini aç →