FINEMAR PLTUR Canlı Analiz →
PLTUR
Platform Turizm
13,77 ₺
-%2,20

Platform Turizm (PLTUR) Temel Oranlar

PLTUR F/K oranı 5,56 ile Ulaştırma-Lojistik sektörü medyanı olan 8,72 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %6,0 düzeyinde; Ulaştırma-Lojistik sektörü medyanı %12,2.

Güncel Çarpanlar

F/K
5,56
PD/DD
0,33
Piyasa Değeri
3,37 Mr ₺
FD/FAVOK
1,96
F/Satış
0,34

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,661,821,501,972,262,392,492,28
Likidite (Asit-Test) Orani1,611,761,471,922,202,332,422,22
Nakit Orani0,190,270,170,210,330,200,360,46
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)40,4338,2143,6837,3637,0333,2932,0331,58
Finansal Borc Orani (%)14,7514,5719,4514,0214,488,488,466,67
Ozkaynak Orani (%)59,5761,7956,3262,6462,9766,7167,9768,42
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,690,720,630,600,610,570,560,67
Stok Devir Hizi50,7851,7051,0144,7242,7042,5346,3867,97
Alacak Devir Hizi2,462,832,272,262,252,212,332,44
Borc Devir Hizi7,069,465,886,747,696,527,746,67
Ozkaynak Devir Hizi1,131,131,040,930,920,850,811,01
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)148,52128,94160,98161,74162,26165,06156,92149,81
Stokta Kalma Suresi (gun)7,197,067,168,168,558,587,875,37
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)51,7238,5862,1154,1547,4856,0147,1754,76
Nakit Donusu (gun)103,9897,42106,02115,75123,34117,63117,62100,43
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)3,554,114,653,536,438,046,387,97
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)5,956,668,255,6410,2212,059,3811,65
ROIC (%)14,2014,6215,0210,3915,1816,1512,8911,16
Brut Kar Marji (%)19,9417,5027,1828,0030,9337,9324,0621,83
Esas Faaliyet Kar Marji (%)19,3816,9031,2128,4132,3039,1125,3324,07
FAVOK Marji (%)22,5119,4830,3925,8929,5036,1222,5720,96
Net Kar Marji (%)1,960,059,204,297,638,5514,0912,74
Hisse Basina Kar (TL)2,472,562,901,833,103,402,362,68
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)22,5717,5025,4421,1625,2337,9330,8635,74
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)22,0816,9037,2319,3526,7539,1129,1538,27
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)25,8019,4840,0917,4724,1136,1227,5034,98
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)4,040,0519,78-3,506,888,5518,2123,82

Sık Sorulan Sorular

PLTUR PD/DD oranı kaç?

PLTUR hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,33 düzeyindedir. Ulaştırma-Lojistik sektörü medyanı 0,60.

PLTUR FD/FAVOK oranı kaç?

PLTUR için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 1,96 düzeyindedir.

PLTUR F/Satış oranı kaç?

PLTUR hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,34 düzeyindedir.

PLTUR ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

PLTUR özkaynak kârlılığı %6,0 düzeyindedir (Ulaştırma-Lojistik sektörü medyanı %12,2).

Ulaştırma-Lojistik sektöründen diğer hisseler

RYSASReysaş TaşımacılıkTLMANTrabzon Liman İşletmeciliğiTUREXTureks Tur.TaşımacılıkBEYAZBeyaz FiloBINBNBinBinBORLSBorlease OtomotivDOCODO & CO AktiengesellschaftEKIMEkim Turizm

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

PLTUR canlı analizini aç →