FINEMAR PKART Canlı Analiz →
PKART
Plastikkart A.Ş
68,05 ₺
-%1,02

Plastikkart A.Ş (PKART) Temel Oranlar

PKART F/K oranı 13,31 ile Teknoloji sektörü medyanı olan 11,96 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %19,2 düzeyinde; Teknoloji sektörü medyanı %19,4.

Güncel Çarpanlar

F/K
13,31
PD/DD
2,56
Piyasa Değeri
1,55 Mr ₺
FD/FAVOK
4,98
F/Satış
0,54

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran2,592,051,761,491,481,471,701,24
Likidite (Asit-Test) Orani2,191,731,481,121,141,161,431,09
Nakit Orani0,600,230,240,290,100,240,400,40
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)29,6436,1141,7243,1840,1941,5532,9653,32
Finansal Borc Orani (%)0,000,000,000,000,000,000,000,00
Ozkaynak Orani (%)70,3663,8958,2856,8259,8158,4567,0446,68
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi3,723,663,392,352,772,753,413,60
Stok Devir Hizi30,1330,2433,1120,0621,7222,7333,7531,85
Alacak Devir Hizi12,1911,8110,069,5710,2410,7616,2112,95
Borc Devir Hizi18,2712,0214,546,258,047,7713,457,29
Ozkaynak Devir Hizi5,665,955,494,535,255,876,989,15
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)29,9330,9136,3038,1435,6333,9322,5228,19
Stokta Kalma Suresi (gun)12,1112,0711,0318,2016,8116,0510,8211,46
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)19,9830,3625,1158,3645,4146,9627,1350,05
Nakit Donusu (gun)22,0712,6222,22-2,027,033,026,20-10,39
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)13,5311,048,33-0,142,555,3011,648,89
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)19,2317,2814,29-0,254,269,0617,3619,05
ROIC (%)23,4019,0614,264,553,6210,7818,7134,85
Brut Kar Marji (%)10,389,489,617,177,044,866,296,14
Esas Faaliyet Kar Marji (%)7,386,974,690,40-0,270,804,554,58
FAVOK Marji (%)9,538,588,315,725,403,656,145,95
Net Kar Marji (%)2,822,543,01-0,340,04-0,313,133,76
Hisse Basina Kar (TL)5,114,183,03-0,050,761,532,672,75
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)11,719,4812,797,488,734,866,914,92
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)7,986,9710,282,06-1,100,804,442,66
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)10,938,5811,696,506,763,656,874,58
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)3,232,547,38-1,250,30-0,310,632,53

Sık Sorulan Sorular

PKART PD/DD oranı kaç?

PKART hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 2,56 düzeyindedir. Teknoloji sektörü medyanı 2,50.

PKART FD/FAVOK oranı kaç?

PKART için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 4,98 düzeyindedir.

PKART F/Satış oranı kaç?

PKART hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,54 düzeyindedir.

PKART ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

PKART özkaynak kârlılığı %19,2 düzeyindedir (Teknoloji sektörü medyanı %19,4).

Teknoloji sektöründen diğer hisseler

SMARTSmartiks YazılımVBTYZVBT YazılımARDYZARD Grup BilişimATATPATP BilgisayarAZTEKAztek TeknolojiDOFRBDof RobotikEDATAE-Data TeknolojiEMPAEEmpa Elektronik

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

PKART canlı analizini aç →