FINEMAR PCILT Canlı Analiz →
PCILT
PC İletişim ve Medya
27,06 ₺
-%3,50

PC İletişim ve Medya (PCILT) Temel Oranlar

PCILT F/K oranı 6,08 ile Medya sektörü medyanı olan 6,08 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %20,6 düzeyinde; Medya sektörü medyanı %13,2.

Güncel Çarpanlar

F/K
6,08
PD/DD
1,25
Piyasa Değeri
3,20 Mr ₺
FD/FAVOK
2,90
F/Satış
0,24

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,491,431,311,321,301,271,231,32
Likidite (Asit-Test) Orani1,491,431,311,321,301,271,231,32
Nakit Orani0,400,420,220,260,210,220,160,20
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)53,7154,4359,5957,4859,1158,6458,9154,16
Finansal Borc Orani (%)0,190,270,200,290,330,430,570,65
Ozkaynak Orani (%)46,2945,5740,4142,5240,8941,3641,0945,84
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi2,783,012,922,532,092,092,163,28
Stok Devir Hizi--------
Alacak Devir Hizi5,506,585,315,554,014,674,426,41
Borc Devir Hizi5,516,185,775,123,904,004,235,95
Ozkaynak Devir Hizi6,326,877,185,755,205,255,768,20
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)66,4255,4668,7265,8091,0978,1582,5856,98
Stokta Kalma Suresi (gun)--------
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)66,2159,0163,2671,3193,7091,2486,1961,31
Nakit Donusu (gun)--------
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)9,5210,8910,297,925,408,038,4911,95
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)20,5623,9125,4618,6413,2119,4220,6626,07
ROIC (%)20,6323,0224,9521,2316,8322,2223,5926,85
Brut Kar Marji (%)8,128,557,177,627,819,339,2010,07
Esas Faaliyet Kar Marji (%)7,308,045,746,917,179,037,088,76
FAVOK Marji (%)6,426,875,375,986,307,646,688,08
Net Kar Marji (%)4,535,694,294,855,176,424,315,97
Hisse Basina Kar (TL)4,454,363,952,601,772,332,092,81
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)7,748,556,377,196,709,336,518,12
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)6,668,043,676,335,819,031,845,20
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)6,036,874,285,305,317,642,365,47
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)3,535,693,314,144,266,42-0,850,28

Sık Sorulan Sorular

PCILT PD/DD oranı kaç?

PCILT hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,25 düzeyindedir. Medya sektörü medyanı 1,25.

PCILT FD/FAVOK oranı kaç?

PCILT için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 2,90 düzeyindedir.

PCILT F/Satış oranı kaç?

PCILT hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,24 düzeyindedir.

PCILT ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

PCILT özkaynak kârlılığı %20,6 düzeyindedir (Medya sektörü medyanı %13,2).

Medya sektöründen diğer hisseler

BIGTKBig MedyaCEOEMCEO Event MedyaHURGZHürriyetIHAASİhlas Haber AjansıIHGZTİhlas GazetecilikIHYAYİhlas Yayın Holding

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

PCILT canlı analizini aç →