FINEMAR PASEU Canlı Analiz →
PASEU
Pasifik Eurasia
29,66 ₺
-%3,76

Pasifik Eurasia (PASEU) Temel Oranlar

PASEU F/K oranı 16,30 ile Ulaştırma-Lojistik sektörü medyanı olan 8,72 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %29,3 düzeyinde; Ulaştırma-Lojistik sektörü medyanı %12,2.

Güncel Çarpanlar

F/K
16,30
PD/DD
4,78
Piyasa Değeri
19,93 Mr ₺
FD/FAVOK
261,94
F/Satış
7,73

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,791,691,762,061,861,851,651,75
Likidite (Asit-Test) Orani1,761,661,722,011,801,791,601,75
Nakit Orani0,020,040,040,080,020,030,150,15
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)43,3540,0235,7837,6834,8733,7639,1034,08
Finansal Borc Orani (%)22,5017,6613,6110,986,145,394,892,32
Ozkaynak Orani (%)56,6559,9864,2262,3265,1366,2460,9065,92
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,480,520,580,830,850,850,660,51
Stok Devir Hizi34,1335,2538,5061,3959,3760,2148,50234,54
Alacak Devir Hizi1,501,641,702,032,262,491,771,42
Borc Devir Hizi2,282,392,302,692,793,091,991,60
Ozkaynak Devir Hizi0,810,840,921,301,281,231,030,79
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)244,06222,87214,19179,68161,42146,43206,47257,86
Stokta Kalma Suresi (gun)10,6910,359,485,956,156,067,531,56
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)160,43153,02158,56135,73130,90118,02183,73227,73
Nakit Donusu (gun)94,3280,2065,1149,8936,6734,4730,2731,68
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)16,6017,8720,124,254,618,776,9517,75
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)29,3029,8031,336,837,0713,2511,4126,92
ROIC (%)3,241,723,3013,9214,2414,8513,366,03
Brut Kar Marji (%)27,2521,8012,4024,3022,7917,0321,3524,38
Esas Faaliyet Kar Marji (%)20,6311,355,7116,9515,1916,7616,8321,49
FAVOK Marji (%)16,1811,183,6715,4214,5610,9915,0517,59
Net Kar Marji (%)1,992,8044,836,036,098,4913,8419,15
Hisse Basina Kar (TL)1,821,721,640,240,230,400,310,66
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)32,7121,80-30,7528,0329,5917,0317,2226,71
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)29,9411,35-35,0521,2813,3416,7610,5124,73
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)21,2111,18-38,9317,5418,7810,9911,6021,64
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)1,182,80185,485,893,268,496,637,96

Sık Sorulan Sorular

PASEU PD/DD oranı kaç?

PASEU hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 4,78 düzeyindedir. Ulaştırma-Lojistik sektörü medyanı 0,60.

PASEU FD/FAVOK oranı kaç?

PASEU için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 261,94 düzeyindedir.

PASEU F/Satış oranı kaç?

PASEU hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 7,73 düzeyindedir.

PASEU ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

PASEU özkaynak kârlılığı %29,3 düzeyindedir (Ulaştırma-Lojistik sektörü medyanı %12,2).

Ulaştırma-Lojistik sektöründen diğer hisseler

PLTURPlatform TurizmRYSASReysaş TaşımacılıkTLMANTrabzon Liman İşletmeciliğiTUREXTureks Tur.TaşımacılıkBEYAZBeyaz FiloBINBNBinBinBORLSBorlease OtomotivDOCODO & CO Aktiengesellschaft

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

PASEU canlı analizini aç →