FINEMAR PAHOL Canlı Analiz →
PAHOL
Pasifik Holding
0,89 ₺
+%1,14

Pasifik Holding (PAHOL) Temel Oranlar

PAHOL F/K oranı 7,09 ile Holdingler sektörü medyanı olan 7,42 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %5,5 düzeyinde; Holdingler sektörü medyanı %11,0.

Güncel Çarpanlar

F/K
7,09
PD/DD
0,39
Piyasa Değeri
17,80 Mr ₺
FD/FAVOK
2,87
F/Satış
2,76

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran5,292,522,740,670,64-0,64-
Likidite (Asit-Test) Orani5,292,522,740,670,64-0,64-
Nakit Orani0,000,000,840,000,00-0,02-
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)10,9912,1611,878,687,27-6,29-
Finansal Borc Orani (%)0,000,010,040,090,14-0,25-
Ozkaynak Orani (%)89,0187,8488,1391,3292,73-93,71-
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,150,130,210,130,07-0,05-
Stok Devir Hizi--------
Alacak Devir Hizi--------
Borc Devir Hizi--------
Ozkaynak Devir Hizi0,170,150,230,140,07-0,06-
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)--------
Stokta Kalma Suresi (gun)--------
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)--------
Nakit Donusu (gun)--------
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)4,876,5410,118,603,62-0,84-
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)5,477,4411,489,423,90-0,89-
ROIC (%)13,2814,2718,3313,687,62-1,69-
Brut Kar Marji (%)100,00100,00100,00100,00100,00100,0046,1427,92
Esas Faaliyet Kar Marji (%)9,026,6697,6797,2495,6997,9739,7621,85
FAVOK Marji (%)11,659,4397,7497,3295,8198,0440,0422,10
Net Kar Marji (%)-601,97-697,6861,1375,4474,2870,9321,0245,97
Hisse Basina Kar (TL)0,130,160,230,180,07-0,02-
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)100,00100,00100,00100,00100,00100,0099,99-634,10
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)11,076,6698,4298,5187,6397,9792,67-626,31
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)13,589,4398,4798,5687,9298,0493,02-626,47
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)-518,53-697,6836,5776,4086,1270,93-52,72232,79

Sık Sorulan Sorular

PAHOL PD/DD oranı kaç?

PAHOL hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,39 düzeyindedir. Holdingler sektörü medyanı 0,50.

PAHOL FD/FAVOK oranı kaç?

PAHOL için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 2,87 düzeyindedir.

PAHOL F/Satış oranı kaç?

PAHOL hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 2,76 düzeyindedir.

PAHOL ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

PAHOL özkaynak kârlılığı %5,5 düzeyindedir (Holdingler sektörü medyanı %11,0).

Holdingler sektöründen diğer hisseler

POLHOPolisan HoldingSAHOLSabancı HoldingTEHOLTera HoldingTRHOLTera Finansal Yat. HoldingUSHOLMarka Yatırım HoldingVERUSVerusa HoldingYESILYeşil Yatırım HoldingAGHOLAnadolu Grubu Holding

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

PAHOL canlı analizini aç →