FINEMAR OYAYO Canlı Analiz →
OYAYO
Oyak Yatırım Ortaklığı
23,06 ₺
-%4,00

Oyak Yatırım Ortaklığı (OYAYO) Temel Oranlar

OYAYO F/K oranı 545,23 ile Yatırım Ortaklıkları sektörü medyanı olan 2,43 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %0,5 düzeyinde; Yatırım Ortaklıkları sektörü medyanı %17,4.

Güncel Çarpanlar

F/K
545,23
PD/DD
2,65
Piyasa Değeri
461,2 Mn ₺
FD/FAVOK
5,99
F/Satış
1,06

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran173,89262,1817,11202,58141,08289,66154,8013,50
Likidite (Asit-Test) Orani173,89262,1817,11202,58141,08289,66154,8013,50
Nakit Orani160,63242,4115,92187,47117,69262,97136,1411,79
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)1,791,747,141,761,941,561,788,83
Finansal Borc Orani (%)0,000,000,000,000,000,000,000,00
Ozkaynak Orani (%)98,2198,2692,8698,2498,0698,4498,2291,17
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi2,803,333,854,384,644,244,152,78
Stok Devir Hizi--------
Alacak Devir Hizi69,75638,03529,74-75,28281,35113,88149,12
Borc Devir Hizi571,441.656,24104,70118,28877,501.921,291.251,5258,68
Ozkaynak Devir Hizi2,863,394,054,614,734,314,222,95
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)5,230,570,69-4,851,303,202,45
Stokta Kalma Suresi (gun)--------
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)0,640,223,493,090,420,190,296,22
Nakit Donusu (gun)--------
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)0,486,543,95-2,48-8,88-12,74-8,73-17,61
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)0,496,664,26-2,52-9,05-12,94-8,88-19,31
ROIC (%)28,5833,3329,1524,8320,5721,8729,1216,79
Brut Kar Marji (%)13,2119,4811,109,167,634,1411,0112,51
Esas Faaliyet Kar Marji (%)9,6514,138,326,975,802,407,879,41
FAVOK Marji (%)9,6614,158,336,985,812,407,889,42
Net Kar Marji (%)-3,59-10,321,210,34-0,23-5,56-2,40-1,84
Hisse Basina Kar (TL)0,040,540,33-0,18-0,59-0,75-0,50-1,06
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)10,2019,4827,4713,4310,864,145,977,44
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)7,5114,1319,7210,238,952,402,714,20
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)7,5114,1519,7410,248,952,402,724,21
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)-0,36-10,328,641,904,69-5,56-4,29-4,84

Sık Sorulan Sorular

OYAYO PD/DD oranı kaç?

OYAYO hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 2,65 düzeyindedir. Yatırım Ortaklıkları sektörü medyanı 0,28.

OYAYO FD/FAVOK oranı kaç?

OYAYO için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 5,99 düzeyindedir.

OYAYO F/Satış oranı kaç?

OYAYO hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 1,06 düzeyindedir.

OYAYO ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

OYAYO özkaynak kârlılığı %0,5 düzeyindedir (Yatırım Ortaklıkları sektörü medyanı %17,4).

Yatırım Ortaklıkları sektöründen diğer hisseler

PRDGSPardus GirişimVERTUVerusatürk Girişim SermayesiVKFYOVakıf YOBULGSBulls GSYOEUYOEuro MenkulGOZDEGözde Girisim SermayesiGRNYOGaranti YOHDFGSHedef Girişim Sermayesi

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

OYAYO canlı analizini aç →