FINEMAR ORZAX Canlı Analiz →
ORZAX
Orzaks İlaç
57,90 ₺
-%3,50

Orzaks İlaç (ORZAX) Temel Oranlar

ORZAX F/K oranı 16,93 ile Sağlık Ve İlaç sektörü medyanı olan 17,90 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %32,7 düzeyinde; Sağlık Ve İlaç sektörü medyanı %6,0.

Güncel Çarpanlar

F/K
16,93
PD/DD
5,54
Piyasa Değeri
19,60 Mr ₺
FD/FAVOK
8,26
F/Satış
2,30

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/62025/32024/122023/12
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,561,611,80--1,851,57
Likidite (Asit-Test) Orani1,181,311,48--1,451,27
Nakit Orani0,170,190,08--0,250,09
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)65,0066,1156,20--49,0260,01
Finansal Borc Orani (%)50,5244,5437,09--29,2530,48
Ozkaynak Orani (%)35,0033,8943,80--50,9839,99
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,840,821,02--1,061,46
Stok Devir Hizi1,401,812,21--2,235,02
Alacak Devir Hizi3,852,753,70--2,923,17
Borc Devir Hizi3,723,083,70--3,537,69
Ozkaynak Devir Hizi2,412,422,20--2,333,65
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)94,81132,7498,58--124,85115,20
Stokta Kalma Suresi (gun)259,80202,12164,84--163,4572,77
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)98,23118,6498,56--103,5247,44
Nakit Donusu (gun)256,38216,21164,87--184,78140,53
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)11,4512,8111,94--13,1318,49
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)32,7037,8027,25--25,7646,24
ROIC (%)25,2929,4127,62--39,7640,04
Brut Kar Marji (%)65,4864,6364,7562,4064,5364,9246,87
Esas Faaliyet Kar Marji (%)27,6531,2233,7930,4634,3936,0026,97
FAVOK Marji (%)30,2431,3735,5332,9036,2839,1732,06
Net Kar Marji (%)6,7713,2414,366,077,4012,6912,69
Hisse Basina Kar (TL)3,774,113,43--2,363,15
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)66,6664,63-59,5764,53--
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)22,6931,22-25,2734,39--
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)28,6831,37-28,4336,28--
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)-2,2213,24-4,307,40--

Sık Sorulan Sorular

ORZAX PD/DD oranı kaç?

ORZAX hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 5,54 düzeyindedir. Sağlık Ve İlaç sektörü medyanı 1,04.

ORZAX FD/FAVOK oranı kaç?

ORZAX için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 8,26 düzeyindedir.

ORZAX F/Satış oranı kaç?

ORZAX hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 2,30 düzeyindedir.

ORZAX ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

ORZAX özkaynak kârlılığı %32,7 düzeyindedir (Sağlık Ve İlaç sektörü medyanı %6,0).

Sağlık Ve İlaç sektöründen diğer hisseler

RTALBRTA laboratuvarlariSELECSelçuk Ecza DeposuTNZTPTapdi OksijenTRILCTurk İlaç ve Serum SanayiANGENAnatolia BiyoteknolojiDEVADeva HoldingECILCEczacıbaşı İlaçEGEPOEgepol Hastanesi

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

ORZAX canlı analizini aç →