FINEMAR ONCSM Canlı Analiz →
ONCSM
Oncosem
91,00 ₺
+%4,60

Oncosem (ONCSM) Temel Oranlar

ONCSM F/K oranı 27,27 ile Sağlık Ve İlaç sektörü medyanı olan 17,90 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %15,8 düzeyinde; Sağlık Ve İlaç sektörü medyanı %6,0.

Güncel Çarpanlar

F/K
27,27
PD/DD
4,30
Piyasa Değeri
2,17 Mr ₺
FD/FAVOK
6,92
F/Satış
2,52

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran2,092,252,612,503,043,602,702,15
Likidite (Asit-Test) Orani1,581,812,091,862,012,201,671,42
Nakit Orani0,110,240,290,200,560,590,550,45
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)44,5943,5734,7932,7831,1727,6928,4131,35
Finansal Borc Orani (%)19,5319,7413,9112,7514,669,1612,1717,03
Ozkaynak Orani (%)55,4156,4365,2167,2268,8372,3171,5968,65
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi1,241,311,411,341,331,231,041,16
Stok Devir Hizi3,224,114,764,943,992,952,933,97
Alacak Devir Hizi4,473,825,684,545,455,875,374,71
Borc Devir Hizi6,1112,3215,1315,2016,2914,8415,6717,12
Ozkaynak Devir Hizi2,072,122,081,972,021,801,481,67
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)81,6195,4464,2380,3867,0262,1868,0077,50
Stokta Kalma Suresi (gun)113,2288,8976,6973,9591,49123,70124,4991,92
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)59,7129,6324,1224,0222,4124,6023,2921,31
Nakit Donusu (gun)135,12154,71116,80130,31136,10161,29169,20148,10
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)8,736,508,073,192,47-1,86-15,45-15,71
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)15,7611,5212,384,753,59-2,58-21,58-22,89
ROIC (%)28,4427,6128,7813,5515,0521,852,23-12,53
Brut Kar Marji (%)54,3054,5345,1137,1733,5543,3936,9938,68
Esas Faaliyet Kar Marji (%)25,6322,4321,7211,769,3018,431,653,72
FAVOK Marji (%)33,4730,1230,4820,6217,5826,9115,7717,19
Net Kar Marji (%)6,492,497,114,882,384,49-15,80-17,84
Hisse Basina Kar (TL)3,342,162,110,730,49-0,33-2,48-2,53
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)54,0354,5371,7145,7222,8843,3930,6747,38
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)29,3322,4355,1317,56-0,6118,43-6,1119,33
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)37,3430,1263,5327,787,4726,9110,4930,09
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)11,112,4914,5910,760,104,49-8,178,46

Sık Sorulan Sorular

ONCSM PD/DD oranı kaç?

ONCSM hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 4,30 düzeyindedir. Sağlık Ve İlaç sektörü medyanı 1,04.

ONCSM FD/FAVOK oranı kaç?

ONCSM için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 6,92 düzeyindedir.

ONCSM F/Satış oranı kaç?

ONCSM hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 2,52 düzeyindedir.

ONCSM ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

ONCSM özkaynak kârlılığı %15,8 düzeyindedir (Sağlık Ve İlaç sektörü medyanı %6,0).

Sağlık Ve İlaç sektöründen diğer hisseler

ORZAXOrzaks İlaçRTALBRTA laboratuvarlariSELECSelçuk Ecza DeposuTNZTPTapdi OksijenTRILCTurk İlaç ve Serum SanayiANGENAnatolia BiyoteknolojiDEVADeva HoldingECILCEczacıbaşı İlaç

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

ONCSM canlı analizini aç →