FINEMAR NTHOL Canlı Analiz →
NTHOL
Net Holding
33,16 ₺
-%4,44

Net Holding (NTHOL) Temel Oranlar

NTHOL F/K oranı 13,62 ile Holdingler sektörü medyanı olan 7,42 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %1,4 düzeyinde; Holdingler sektörü medyanı %11,0.

Güncel Çarpanlar

F/K
13,62
PD/DD
0,19
Piyasa Değeri
16,58 Mr ₺
FD/FAVOK
2,40
F/Satış
0,58

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran0,930,960,850,620,580,600,640,46
Likidite (Asit-Test) Orani0,830,860,770,580,540,560,600,41
Nakit Orani0,440,520,340,280,250,240,250,19
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)34,9134,7535,7138,4438,3637,6337,8540,61
Finansal Borc Orani (%)8,828,338,427,898,358,198,569,31
Ozkaynak Orani (%)65,0965,2564,2961,5661,6462,3762,1559,39
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,240,250,250,270,270,270,270,29
Stok Devir Hizi34,7036,2930,8435,7140,5143,6039,4127,99
Alacak Devir Hizi36,4637,2123,0339,0447,6246,9243,1669,62
Borc Devir Hizi6,577,255,775,515,946,617,245,74
Ozkaynak Devir Hizi0,380,400,390,450,440,440,450,50
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)10,019,8115,859,357,667,788,465,24
Stokta Kalma Suresi (gun)10,5210,0611,8410,229,018,379,2613,04
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)55,5850,3563,2166,2861,4855,1950,3863,62
Nakit Donusu (gun)-35,06-30,48-35,52-46,71-44,80-39,04-32,66-45,34
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)0,891,481,402,792,653,003,115,67
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)1,362,262,184,544,304,825,009,55
ROIC (%)1,673,153,054,453,504,064,275,48
Brut Kar Marji (%)17,2422,2127,3134,1031,4430,2529,1728,21
Esas Faaliyet Kar Marji (%)5,1311,5415,7720,9318,109,3514,7119,55
FAVOK Marji (%)31,2935,4038,1837,9837,3235,3934,4240,12
Net Kar Marji (%)-1,095,026,668,624,444,3313,5710,86
Hisse Basina Kar (TL)2,433,803,336,085,325,585,258,01
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)11,4822,218,3338,5832,5030,2531,1317,63
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)-2,2911,541,3825,6825,809,354,748,73
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)26,5235,4038,7439,0939,0135,3922,6834,79
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)-8,175,021,1915,654,534,3319,1514,62

Sık Sorulan Sorular

NTHOL PD/DD oranı kaç?

NTHOL hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,19 düzeyindedir. Holdingler sektörü medyanı 0,50.

NTHOL FD/FAVOK oranı kaç?

NTHOL için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 2,40 düzeyindedir.

NTHOL F/Satış oranı kaç?

NTHOL hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,58 düzeyindedir.

NTHOL ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

NTHOL özkaynak kârlılığı %1,4 düzeyindedir (Holdingler sektörü medyanı %11,0).

Holdingler sektöründen diğer hisseler

PAHOLPasifik HoldingPOLHOPolisan HoldingSAHOLSabancı HoldingTEHOLTera HoldingTRHOLTera Finansal Yat. HoldingUSHOLMarka Yatırım HoldingVERUSVerusa HoldingYESILYeşil Yatırım Holding

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

NTHOL canlı analizini aç →