FINEMAR NETCD Canlı Analiz →
NETCD
Netcad Yazılım
79,75 ₺
+%0,31

Netcad Yazılım (NETCD) Temel Oranlar

NETCD F/K oranı 10,99 ile Teknoloji sektörü medyanı olan 11,96 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %27,9 düzeyinde; Teknoloji sektörü medyanı %19,4.

Güncel Çarpanlar

F/K
10,99
PD/DD
3,07
Piyasa Değeri
10,93 Mr ₺
FD/FAVOK
7,52
F/Satış
6,13

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran7,6210,076,135,48--4,85-
Likidite (Asit-Test) Orani7,6210,066,135,48--4,85-
Nakit Orani3,235,412,451,37--1,03-
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)6,736,057,808,16--9,01-
Finansal Borc Orani (%)1,241,111,402,13--2,28-
Ozkaynak Orani (%)93,2793,9592,2091,84--90,99-
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,470,400,600,44--0,53-
Stok Devir Hizi494,93455,68514,69285,06--232,33-
Alacak Devir Hizi2,542,192,672,04--2,09-
Borc Devir Hizi23,8712,9324,1615,34--11,47-
Ozkaynak Devir Hizi0,500,430,650,48--0,60-
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)143,69166,35136,68178,74--175,02-
Stokta Kalma Suresi (gun)0,740,800,711,28--1,57-
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)15,2928,2415,1123,80--31,82-
Nakit Donusu (gun)129,14138,92122,28156,22--144,77-
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)26,0223,1729,3525,49--26,81-
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)27,9024,6631,8427,76--29,47-
ROIC (%)29,8826,9935,4131,34--34,63-
Brut Kar Marji (%)94,1894,7491,1892,8693,8393,5891,1792,20
Esas Faaliyet Kar Marji (%)51,5255,6368,7564,2369,1275,8260,8158,45
FAVOK Marji (%)74,8874,8280,3381,1982,4383,8678,2778,41
Net Kar Marji (%)48,3849,3861,8253,8959,8763,9051,7546,37
Hisse Basina Kar (TL)7,256,766,955,04--4,86-
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)93,4894,7487,7990,4794,1393,5885,85-
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)46,4455,6377,8852,0660,6575,8273,07-
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)74,9474,8278,5778,1280,6283,8677,55-
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)47,1449,3877,8239,0254,7763,9079,59-

Sık Sorulan Sorular

NETCD PD/DD oranı kaç?

NETCD hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 3,07 düzeyindedir. Teknoloji sektörü medyanı 2,50.

NETCD FD/FAVOK oranı kaç?

NETCD için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 7,52 düzeyindedir.

NETCD F/Satış oranı kaç?

NETCD hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 6,13 düzeyindedir.

NETCD ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

NETCD özkaynak kârlılığı %27,9 düzeyindedir (Teknoloji sektörü medyanı %19,4).

Teknoloji sektöründen diğer hisseler

OBASEObase Bilgisayar DanışmanlıkODINEOdine SolutionsPAPILPapilon SavunmaPATEKPasifik TeknolojiPKARTPlastikkart A.ŞSMARTSmartiks YazılımVBTYZVBT YazılımARDYZARD Grup Bilişim

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

NETCD canlı analizini aç →