FINEMAR NETAS Canlı Analiz →
NETAS
Netaş
65,80 ₺
-%1,79

Netaş (NETAS) Temel Oranlar

Güncel Çarpanlar

F/K
A/D
PD/DD
A/D
Piyasa Değeri
4,27 Mr ₺
FD/FAVOK
10,18
F/Satış
0,28

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran0,820,780,790,760,790,740,760,73
Likidite (Asit-Test) Orani0,760,700,700,660,700,640,680,64
Nakit Orani0,060,040,040,030,050,050,070,05
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)101,33103,56103,22102,84100,96100,8599,9599,78
Finansal Borc Orani (%)26,8031,0631,6235,7032,4036,1429,5132,76
Ozkaynak Orani (%)-1,33-3,56-3,22-2,84-0,96-0,850,050,22
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi1,451,541,411,551,521,501,371,50
Stok Devir Hizi19,3218,3617,5116,6417,4816,3818,0415,20
Alacak Devir Hizi3,143,503,103,883,643,802,923,70
Borc Devir Hizi2,362,832,542,962,913,082,683,08
Ozkaynak Devir Hizi-122,53-63,87-80,80-105,51-1.312,56180,3082,941.946,75
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)116,41104,15117,6694,05100,2196,06125,1598,78
Stokta Kalma Suresi (gun)18,8919,8920,8421,9420,8822,2820,2324,01
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)154,73129,19143,75123,42125,25118,59136,36118,32
Nakit Donusu (gun)-19,42-5,15-5,26-7,43-4,17-0,259,034,48
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)-1,09-3,47-3,74-3,53-2,29-3,78-3,65-2,24
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)81,6597,39116,14124,30238,47444,87-7.904,98-1.005,83
ROIC (%)12,433,611,750,701,39-0,64-1,173,30
Brut Kar Marji (%)9,797,826,746,837,048,527,087,52
Esas Faaliyet Kar Marji (%)4,861,790,450,321,070,09-0,30-0,37
FAVOK Marji (%)6,283,662,472,382,842,581,301,26
Net Kar Marji (%)1,24-2,22-2,91-3,12-1,97-3,75-3,06-4,09
Hisse Basina Kar (TL)-2,06-5,34-5,39-4,34-3,03-4,24-4,33-2,25
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)11,097,826,566,406,138,526,107,23
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)6,901,790,74-1,161,680,09-0,16-0,51
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)8,013,662,661,492,992,581,391,44
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)3,54-2,22-2,42-5,39-0,86-3,75-0,72-2,73

Sık Sorulan Sorular

NETAS FD/FAVOK oranı kaç?

NETAS için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 10,18 düzeyindedir.

NETAS F/Satış oranı kaç?

NETAS hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,28 düzeyindedir.

İletişim Cihazları sektöründen diğer hisseler

REEDRReederALCTLAlcatel TeletaşKARELKarel Elektronik

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

NETAS canlı analizini aç →