FINEMAR MTRKS Canlı Analiz →
MTRKS
Matriks Finansal Teknolojiler
14,68 ₺
-%2,72

Matriks Finansal Teknolojiler (MTRKS) Temel Oranlar

MTRKS F/K oranı 4,72 ile Teknoloji sektörü medyanı olan 11,96 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %25,1 düzeyinde; Teknoloji sektörü medyanı %19,4.

Güncel Çarpanlar

F/K
4,72
PD/DD
1,19
Piyasa Değeri
1,48 Mr ₺
FD/FAVOK
4,31
F/Satış
0,92

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,842,412,212,081,991,821,841,86
Likidite (Asit-Test) Orani1,842,412,212,081,991,821,841,86
Nakit Orani1,341,501,761,491,441,231,281,29
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)23,0217,8223,0925,2624,5026,6626,8020,61
Finansal Borc Orani (%)9,684,456,577,035,606,077,520,19
Ozkaynak Orani (%)76,9882,1876,9174,7475,5073,3473,2079,39
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi1,261,271,291,431,421,501,772,28
Stok Devir Hizi19.824,405.910,074.475,118.407,76-5.235,984.649,00199.801,94
Alacak Devir Hizi18,6714,9922,1217,7818,5616,1330,6923,46
Borc Devir Hizi16,8415,6812,0010,528,327,5410,7011,90
Ozkaynak Devir Hizi1,641,621,711,871,862,032,363,01
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)19,5524,3516,5020,5319,6722,6311,8915,56
Stokta Kalma Suresi (gun)0,020,060,080,04-0,070,080,00
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)21,6723,2830,4134,6943,8648,4334,1030,66
Nakit Donusu (gun)-2,101,13-13,83-14,11--25,73-22,13-15,10
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)19,3519,4719,4217,6812,0216,5917,6327,62
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)25,1423,6925,2523,6515,9222,6124,0834,79
ROIC (%)6,3711,4317,1621,3836,5446,0852,2143,67
Brut Kar Marji (%)10,739,1420,1318,6426,4225,0836,3033,17
Esas Faaliyet Kar Marji (%)2,822,8013,8911,4620,6118,9229,2329,40
FAVOK Marji (%)22,3521,2227,4127,7241,9526,8435,3737,97
Net Kar Marji (%)14,7716,6018,8814,4812,7017,0413,3311,15
Hisse Basina Kar (TL)3,112,692,401,921,111,451,301,66
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)12,379,1424,895,9927,8525,0847,0432,71
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)2,842,8021,63-3,4122,4218,9228,6631,56
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)23,5121,2226,414,5958,1926,8426,4546,14
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)12,8816,6032,9217,378,0417,0420,77-3,85

Sık Sorulan Sorular

MTRKS PD/DD oranı kaç?

MTRKS hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,19 düzeyindedir. Teknoloji sektörü medyanı 2,50.

MTRKS FD/FAVOK oranı kaç?

MTRKS için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 4,31 düzeyindedir.

MTRKS F/Satış oranı kaç?

MTRKS hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,92 düzeyindedir.

MTRKS ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

MTRKS özkaynak kârlılığı %25,1 düzeyindedir (Teknoloji sektörü medyanı %19,4).

Teknoloji sektöründen diğer hisseler

NETCDNetcad YazılımOBASEObase Bilgisayar DanışmanlıkODINEOdine SolutionsPAPILPapilon SavunmaPATEKPasifik TeknolojiPKARTPlastikkart A.ŞSMARTSmartiks YazılımVBTYZVBT Yazılım

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

MTRKS canlı analizini aç →