FINEMAR MRGYO Canlı Analiz →
MRGYO
Martı GYO
1,08 ₺
-%0,92

Martı GYO (MRGYO) Temel Oranlar

MRGYO F/K oranı 1,57 ile Gyo sektörü medyanı olan 6,70 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %11,7 düzeyinde; Gyo sektörü medyanı %8,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
1,57
PD/DD
0,18
Piyasa Değeri
2,59 Mr ₺
FD/FAVOK
31,39
F/Satış
12,95

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/92024/6
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran4,908,101,621,770,800,741,050,95
Likidite (Asit-Test) Orani4,908,101,621,770,800,741,050,95
Nakit Orani0,000,050,000,000,000,000,000,01
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)29,9129,4129,3229,4327,8828,389,849,43
Finansal Borc Orani (%)5,655,636,506,507,788,359,398,98
Ozkaynak Orani (%)70,0970,5970,6870,5772,1271,6290,1690,57
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,010,010,020,020,010,010,020,01
Stok Devir Hizi--------
Alacak Devir Hizi0,810,960,961,051,111,301,181,37
Borc Devir Hizi1,133,013,401,501,452,331,440,62
Ozkaynak Devir Hizi0,020,020,020,020,020,020,020,02
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)453,31379,31378,99346,72328,79281,25308,83266,26
Stokta Kalma Suresi (gun)--------
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)322,98121,43107,36243,66252,10156,52254,31586,55
Nakit Donusu (gun)--------
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)8,198,587,717,8816,4618,7815,1216,45
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)11,6912,1510,9111,1722,8226,2216,7718,17
ROIC (%)14,5514,9314,3424,0823,1226,3517,1014,15
Brut Kar Marji (%)83,4485,8489,1892,6288,4488,8494,8196,89
Esas Faaliyet Kar Marji (%)164,241.051,77139,88159,1462,091.774,00842,4773,31
FAVOK Marji (%)39,5764,0172,5775,2462,7465,8970,1673,95
Net Kar Marji (%)34,32793,0813,913,5220,491.580,97834,311.103,15
Hisse Basina Kar (TL)0,690,691,111,092,162,151,361,53
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)83,44-0,5374,4594,3888,44-0,9888,4798,03
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)164,2424.623,6457,41199,9562,0915.785,743.196,7877,35
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)39,57-157,2461,1580,5062,741,5358,5977,62
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)34,3220.934,0458,42-3,6120,4912.812,0011,401.528,54

Sık Sorulan Sorular

MRGYO PD/DD oranı kaç?

MRGYO hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,18 düzeyindedir. Gyo sektörü medyanı 0,39.

MRGYO FD/FAVOK oranı kaç?

MRGYO için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 31,39 düzeyindedir.

MRGYO F/Satış oranı kaç?

MRGYO hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 12,95 düzeyindedir.

MRGYO ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

MRGYO özkaynak kârlılığı %11,7 düzeyindedir (Gyo sektörü medyanı %8,3).

Gyo sektöründen diğer hisseler

MSGYOMistral GYONUGYONurol GYOOZGYOÖzderici GYOOZKGYÖzak GYOPAGYOPanora GYOPEKGYPeker GYOPSGYOPasifik GYORGYASRönesans Gayrimenkul

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

MRGYO canlı analizini aç →