FINEMAR MHRGY Canlı Analiz →
MHRGY
Mhr GYO
1,72 ₺
+%1,78

Mhr GYO (MHRGY) Temel Oranlar

MHRGY F/K oranı 6,87 ile Gyo sektörü medyanı olan 6,70 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %4,9 düzeyinde; Gyo sektörü medyanı %8,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
6,87
PD/DD
0,34
Piyasa Değeri
3,20 Mr ₺
FD/FAVOK
11,44
F/Satış
6,51

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran33,4534,2228,2037,2819,3654,7343,4259,70
Likidite (Asit-Test) Orani16,9023,2221,0029,9517,2051,5641,8059,13
Nakit Orani9,9619,1016,5725,9815,9349,4140,5657,97
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)20,9920,0618,7717,1116,5215,3214,520,54
Finansal Borc Orani (%)0,000,010,010,010,000,000,000,00
Ozkaynak Orani (%)79,0179,9481,2382,8983,4884,6885,4899,46
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,050,050,040,050,040,040,040,04
Stok Devir Hizi0,040,040,050,140,230,420,640,89
Alacak Devir Hizi6,697,373,5528,0916,6837,5220,9052,20
Borc Devir Hizi0,920,830,674,831,338,272,603,83
Ozkaynak Devir Hizi0,060,060,050,050,050,050,050,04
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)54,5649,54102,9512,9921,889,7317,466,99
Stokta Kalma Suresi (gun)9.704,4310.108,947.160,222.546,391.572,51864,99574,58411,83
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)396,24439,14547,1975,58274,3244,14140,6495,41
Nakit Donusu (gun)9.362,759.719,346.715,982.483,801.320,07830,58451,39323,42
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)3,894,414,84-0,55-0,110,881,287,80
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)4,935,525,96-0,67-0,141,041,507,84
ROIC (%)1,981,841,682,192,242,562,541,83
Brut Kar Marji (%)93,5395,5194,6594,1294,5391,9991,3196,68
Esas Faaliyet Kar Marji (%)43,3356,8236,8642,6437,1555,9663,4265,80
FAVOK Marji (%)46,2859,6640,3146,4841,1760,4765,5067,03
Net Kar Marji (%)-42,06-71,52128,8312,762,05-41,0737,5292,70
Hisse Basina Kar (TL)0,250,270,26-0,03-0,010,040,050,26
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)91,6195,5196,0093,3996,9591,9978,5797,68
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)30,2756,8222,1252,4219,1355,9657,7670,20
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)33,3459,6624,6155,9322,6960,4761,8769,66
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)-13,53-71,52424,7331,8543,36-41,07-93,4693,15

Sık Sorulan Sorular

MHRGY PD/DD oranı kaç?

MHRGY hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,34 düzeyindedir. Gyo sektörü medyanı 0,39.

MHRGY FD/FAVOK oranı kaç?

MHRGY için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 11,44 düzeyindedir.

MHRGY F/Satış oranı kaç?

MHRGY hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 6,51 düzeyindedir.

MHRGY ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

MHRGY özkaynak kârlılığı %4,9 düzeyindedir (Gyo sektörü medyanı %8,3).

Gyo sektöründen diğer hisseler

MRGYOMartı GYOMSGYOMistral GYONUGYONurol GYOOZGYOÖzderici GYOOZKGYÖzak GYOPAGYOPanora GYOPEKGYPeker GYOPSGYOPasifik GYO

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

MHRGY canlı analizini aç →