FINEMAR MEYSU Canlı Analiz →
MEYSU
Meysu Gıda
6,98 ₺
-%4,38

Meysu Gıda (MEYSU) Temel Oranlar

MEYSU F/K oranı 11,83 ile Gıda sektörü medyanı olan 10,78 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %10,4 düzeyinde; Gıda sektörü medyanı %7,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
11,83
PD/DD
1,23
Piyasa Değeri
6,07 Mr ₺
FD/FAVOK
6,76
F/Satış
1,30

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran2,162,281,551,22--1,72-
Likidite (Asit-Test) Orani1,301,420,850,79--0,84-
Nakit Orani0,390,570,040,05--0,08-
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)29,9931,1438,7941,46--33,13-
Finansal Borc Orani (%)16,7818,7023,9517,53--14,25-
Ozkaynak Orani (%)70,0168,8661,2158,54--66,87-
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,660,640,900,52--0,81-
Stok Devir Hizi3,002,723,522,47--2,84-
Alacak Devir Hizi4,845,196,813,37--6,31-
Borc Devir Hizi6,086,038,342,05--8,07-
Ozkaynak Devir Hizi0,940,931,410,88--1,25-
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)75,4070,3253,56108,46--57,80-
Stokta Kalma Suresi (gun)121,77134,18103,75147,86--128,37-
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)59,9960,4943,76178,39--45,26-
Nakit Donusu (gun)137,18144,01113,5577,93--140,92-
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)7,267,589,176,94--5,41-
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)10,3711,0114,9811,85--8,09-
ROIC (%)12,2013,6914,6714,33--15,71-
Brut Kar Marji (%)25,8127,8931,9330,7329,6624,8729,3627,33
Esas Faaliyet Kar Marji (%)12,2712,9421,0020,4917,9915,6818,5915,80
FAVOK Marji (%)15,7516,7123,8722,9120,6216,9021,9818,74
Net Kar Marji (%)4,110,4712,859,847,634,496,243,87
Hisse Basina Kar (TL)0,590,580,660,47--1,26-
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)23,9027,8935,7432,4234,4324,87-10,47-
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)11,6712,9422,6424,4320,2815,68-36,18-
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)14,8716,7126,9426,5124,3416,90-41,56-
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)7,440,4722,4713,3110,754,49-40,19-

Sık Sorulan Sorular

MEYSU PD/DD oranı kaç?

MEYSU hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,23 düzeyindedir. Gıda sektörü medyanı 0,68.

MEYSU FD/FAVOK oranı kaç?

MEYSU için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 6,76 düzeyindedir.

MEYSU F/Satış oranı kaç?

MEYSU hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 1,30 düzeyindedir.

MEYSU ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

MEYSU özkaynak kârlılığı %10,4 düzeyindedir (Gıda sektörü medyanı %7,8).

Gıda sektöründen diğer hisseler

OBAMSOba MakarnacılıkOFSYMOfis YemOTTOOtto HoldingOYLUMOylum Sınai YatırımlarPENGDPenguen GıdaPETUNPınar Et ve UnSEGMNSeğmen GıdaSELVASelva Gıda

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

MEYSU canlı analizini aç →