FINEMAR METRO Canlı Analiz →
METRO
Metro Tic. Mali Yat.
7,34 ₺
-%4,55

Metro Tic. Mali Yat. (METRO) Temel Oranlar

METRO F/K oranı 1,65 ile Holdingler sektörü medyanı olan 7,42 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %29,4 düzeyinde; Holdingler sektörü medyanı %11,0.

Güncel Çarpanlar

F/K
1,65
PD/DD
0,48
Piyasa Değeri
3,96 Mr ₺
FD/FAVOK
31,28
F/Satış
12,85

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/92026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/12
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran0,475,004,847,245,003,162,452,02
Likidite (Asit-Test) Orani0,475,004,847,245,003,162,452,02
Nakit Orani0,112,343,065,183,351,861,581,32
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)11,430,412,245,335,025,636,076,61
Finansal Borc Orani (%)0,000,000,000,000,000,000,000,00
Ozkaynak Orani (%)88,5799,5997,7694,6794,9894,3793,9393,39
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,040,060,050,050,000,010,010,01
Stok Devir Hizi--------
Alacak Devir Hizi431,96389,78397,56445,723,6426,8826,7328,21
Borc Devir Hizi0,87167,84276,93155,8612,7140,1929,5845,73
Ozkaynak Devir Hizi0,050,060,050,050,000,010,010,01
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)0,840,940,920,82100,4113,5813,6512,94
Stokta Kalma Suresi (gun)--------
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)421,682,171,322,3428,729,0812,347,98
Nakit Donusu (gun)--------
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)26,04-4,68-1,45-13,76-22,04-28,89-36,49-30,06
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)29,40-4,69-1,48-14,54-23,20-30,62-38,85-32,19
ROIC (%)35,102,05-5,29-16,33-24,91-31,96-40,16-32,06
Brut Kar Marji (%)88,6987,5573,4942,86----1,21
Esas Faaliyet Kar Marji (%)5.540,731.973,172.408,60-328,91----3.764,07
FAVOK Marji (%)43,4644,068,6329,16----70,64
Net Kar Marji (%)4.841,061.118,823.244,09-292,89----3.779,42
Hisse Basina Kar (TL)4,46-0,44-0,13-1,04-1,92-2,27-2,65-2,01
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)91,0695,6973,4942,98----3,62
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)12.960,221.721,132.408,60-437,79----24.539,08
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)42,2164,578,6339,85----102,84
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)12.582,26-111,393.244,09-426,01----23.947,22

Sık Sorulan Sorular

METRO PD/DD oranı kaç?

METRO hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,48 düzeyindedir. Holdingler sektörü medyanı 0,50.

METRO FD/FAVOK oranı kaç?

METRO için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 31,28 düzeyindedir.

METRO F/Satış oranı kaç?

METRO hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 12,85 düzeyindedir.

METRO ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

METRO özkaynak kârlılığı %29,4 düzeyindedir (Holdingler sektörü medyanı %11,0).

Holdingler sektöründen diğer hisseler

NTHOLNet HoldingPAHOLPasifik HoldingPOLHOPolisan HoldingSAHOLSabancı HoldingTEHOLTera HoldingTRHOLTera Finansal Yat. HoldingUSHOLMarka Yatırım HoldingVERUSVerusa Holding

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

METRO canlı analizini aç →