FINEMAR MEPET Canlı Analiz →
MEPET
MEPET Metro
14,34 ₺
-%7,36

MEPET Metro (MEPET) Temel Oranlar

MEPET F/K oranı 6,90 ile Petrol sektörü medyanı olan 8,05 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %5,1 düzeyinde; Petrol sektörü medyanı %8,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
6,90
PD/DD
0,35
Piyasa Değeri
1,08 Mr ₺
FD/FAVOK
2,26
F/Satış
0,22

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,961,571,651,160,890,720,660,57
Likidite (Asit-Test) Orani1,741,401,491,040,790,620,520,47
Nakit Orani0,490,801,000,650,650,320,190,25
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)13,9512,3513,3218,6921,1421,7021,3620,84
Finansal Borc Orani (%)0,150,080,006,427,097,107,246,78
Ozkaynak Orani (%)86,0587,6586,6881,3178,8678,3078,6479,16
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi1,591,431,461,561,731,972,072,36
Stok Devir Hizi74,3368,6766,7788,6394,16104,7282,55105,15
Alacak Devir Hizi26,5131,2445,6363,44106,7264,2059,48100,62
Borc Devir Hizi42,4332,9777,0789,3164,51128,8289,9797,82
Ozkaynak Devir Hizi1,911,711,751,942,202,512,613,15
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)13,7711,688,005,753,425,696,143,63
Stokta Kalma Suresi (gun)4,915,325,474,123,883,494,423,47
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)8,6011,074,744,095,662,834,063,73
Nakit Donusu (gun)10,085,938,735,781,646,346,503,37
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)4,419,565,21-8,91-8,87-10,39-11,381,75
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)5,1210,916,02-10,96-11,25-13,27-14,472,21
ROIC (%)10,9313,4710,208,379,458,338,176,55
Brut Kar Marji (%)6,468,318,758,706,643,734,994,45
Esas Faaliyet Kar Marji (%)6,4711,519,137,194,962,203,653,30
FAVOK Marji (%)6,827,028,338,756,894,215,745,47
Net Kar Marji (%)-7,242,604,18-3,32-6,58-12,42-6,13-3,88
Hisse Basina Kar (TL)2,084,452,17-3,35-3,11-3,37-3,370,50
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)4,998,318,9011,969,843,737,076,45
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)2,4811,5115,1510,737,992,204,984,71
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)6,657,027,0411,719,824,216,757,02
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)-15,012,6027,381,86-0,18-12,42-14,821,36

Sık Sorulan Sorular

MEPET PD/DD oranı kaç?

MEPET hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,35 düzeyindedir. Petrol sektörü medyanı 0,78.

MEPET FD/FAVOK oranı kaç?

MEPET için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 2,26 düzeyindedir.

MEPET F/Satış oranı kaç?

MEPET hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,22 düzeyindedir.

MEPET ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

MEPET özkaynak kârlılığı %5,1 düzeyindedir (Petrol sektörü medyanı %8,8).

Petrol sektöründen diğer hisseler

NTGAZNaturel GazPETKMPetkimTKNKATeknika PlastikTRCASTurcas HoldingTUPRSTüpraşAYGAZAygaz

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

MEPET canlı analizini aç →