FINEMAR MEDTR Canlı Analiz →
MEDTR
Meditera Tıbbi Malzeme
17,14 ₺
-%3,16

Meditera Tıbbi Malzeme (MEDTR) Temel Oranlar

MEDTR F/K oranı 58,70 ile Sağlık Ve İlaç sektörü medyanı olan 17,90 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %1,0 düzeyinde; Sağlık Ve İlaç sektörü medyanı %6,0.

Güncel Çarpanlar

F/K
58,70
PD/DD
0,61
Piyasa Değeri
2,04 Mr ₺
FD/FAVOK
5,35
F/Satış
0,66

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran3,763,583,363,433,573,653,383,60
Likidite (Asit-Test) Orani2,502,492,352,172,282,392,232,43
Nakit Orani0,910,900,710,760,850,850,941,00
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)16,5117,7019,0722,1221,0120,1420,6421,08
Finansal Borc Orani (%)0,690,831,080,801,571,361,672,06
Ozkaynak Orani (%)83,4982,3080,9377,8878,9979,8679,3678,92
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,850,890,900,870,920,880,890,97
Stok Devir Hizi3,253,633,703,052,993,003,143,26
Alacak Devir Hizi4,984,954,845,186,105,085,855,13
Borc Devir Hizi5,725,905,204,945,284,844,524,83
Ozkaynak Devir Hizi1,051,091,121,111,161,121,131,26
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)73,2773,7675,4170,4159,8271,8862,4271,19
Stokta Kalma Suresi (gun)112,39100,4298,74119,77122,02121,57116,07112,06
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)63,8561,9070,1873,8769,1075,3680,7775,57
Nakit Donusu (gun)121,81112,27103,97116,30112,74118,1097,72107,67
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)0,860,69-0,26-1,80-1,88-0,132,615,25
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)1,030,84-0,32-2,31-2,38-0,163,296,65
ROIC (%)0,821,682,441,786,154,4710,057,09
Brut Kar Marji (%)33,7133,1430,4831,6032,1231,3839,5040,96
Esas Faaliyet Kar Marji (%)1,951,563,294,275,913,4310,9316,48
FAVOK Marji (%)10,638,0910,2211,1111,7310,1618,2620,04
Net Kar Marji (%)-5,75-8,51-0,32-3,75-7,47-11,663,514,11
Hisse Basina Kar (TL)0,290,22-0,08-0,53-0,51-0,030,621,16
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)34,2933,1427,5130,5232,8731,3835,2239,13
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)2,361,560,690,868,463,43-5,3517,20
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)13,258,097,899,8213,3310,1613,0419,90
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)-2,90-8,518,744,00-3,16-11,661,743,32

Sık Sorulan Sorular

MEDTR PD/DD oranı kaç?

MEDTR hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,61 düzeyindedir. Sağlık Ve İlaç sektörü medyanı 1,04.

MEDTR FD/FAVOK oranı kaç?

MEDTR için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 5,35 düzeyindedir.

MEDTR F/Satış oranı kaç?

MEDTR hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,66 düzeyindedir.

MEDTR ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

MEDTR özkaynak kârlılığı %1,0 düzeyindedir (Sağlık Ve İlaç sektörü medyanı %6,0).

Sağlık Ve İlaç sektöründen diğer hisseler

MPARKMLP Sağlık HizmetleriONCSMOncosemORZAXOrzaks İlaçRTALBRTA laboratuvarlariSELECSelçuk Ecza DeposuTNZTPTapdi OksijenTRILCTurk İlaç ve Serum SanayiANGENAnatolia Biyoteknoloji

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

MEDTR canlı analizini aç →