FINEMAR MACKO Canlı Analiz →
MACKO
Maçkolik
23,16 ₺
-%1,36

Maçkolik (MACKO) Temel Oranlar

MACKO F/K oranı 8,36 ile BIST geneli medyanı olan 9,39 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %53,7 düzeyinde; BIST geneli medyanı %10,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
8,36
PD/DD
4,49
Piyasa Değeri
2,32 Mr ₺
FD/FAVOK
3,98
F/Satış
2,01

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,633,672,843,162,474,335,612,83
Likidite (Asit-Test) Orani1,633,672,843,162,474,335,612,83
Nakit Orani0,180,500,560,370,181,091,430,62
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)43,1518,9724,2824,8524,9317,5516,4026,68
Finansal Borc Orani (%)5,015,6510,7611,280,180,551,080,79
Ozkaynak Orani (%)56,8581,0375,7275,1575,0782,4583,6073,32
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi1,441,271,521,601,721,431,521,85
Stok Devir Hizi--------
Alacak Devir Hizi4,363,794,564,294,414,034,945,78
Borc Devir Hizi24,9721,3712,6126,7714,4121,3613,9723,81
Ozkaynak Devir Hizi2,221,561,932,152,251,711,852,37
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)83,6396,2480,0785,0482,7390,5973,8663,11
Stokta Kalma Suresi (gun)--------
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)14,6217,0828,9613,6325,3317,0926,1415,33
Nakit Donusu (gun)--------
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)30,5528,6635,2147,5751,7344,0447,4851,27
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)53,7435,3746,5163,3168,9153,4256,8069,93
ROIC (%)63,5742,5352,4260,8369,3554,8060,4379,59
Brut Kar Marji (%)64,5764,1868,8071,0272,9375,1969,7369,81
Esas Faaliyet Kar Marji (%)44,6246,2146,6449,4650,7951,6852,4450,42
FAVOK Marji (%)51,1250,6254,8257,5659,8962,3457,4055,51
Net Kar Marji (%)26,5122,1029,2434,4735,7434,4036,6230,11
Hisse Basina Kar (TL)2,772,893,224,073,613,252,552,32
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)64,9764,1861,4166,7370,2175,1969,5167,42
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)43,0346,2137,2846,4749,7251,6857,8948,92
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)51,6150,6245,7052,3256,9562,3462,4955,18
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)30,9222,1011,8831,6137,3434,4054,1928,69

Sık Sorulan Sorular

MACKO PD/DD oranı kaç?

MACKO hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 4,49 düzeyindedir. BIST geneli medyanı 0,84.

MACKO FD/FAVOK oranı kaç?

MACKO için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 3,98 düzeyindedir.

MACKO F/Satış oranı kaç?

MACKO hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 2,01 düzeyindedir.

MACKO ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

MACKO özkaynak kârlılığı %53,7 düzeyindedir (BIST geneli medyanı %10,8).

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

MACKO canlı analizini aç →