FINEMAR LUKSK Canlı Analiz →
LUKSK
Lüks Kadife
46,80 ₺
-%1,60

Lüks Kadife (LUKSK) Temel Oranlar

LUKSK F/K oranı 38,67 ile Tekstil Entegre sektörü medyanı olan 9,13 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %2,0 düzeyinde; Tekstil Entegre sektörü medyanı %6,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
38,67
PD/DD
0,76
Piyasa Değeri
1,31 Mr ₺
FD/FAVOK
89,86
F/Satış
2,33

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran2,072,132,211,771,731,611,371,52
Likidite (Asit-Test) Orani1,191,191,341,061,080,980,900,89
Nakit Orani0,330,270,190,250,220,230,280,12
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)25,8125,7324,2627,2627,7428,0729,3921,98
Finansal Borc Orani (%)3,693,732,735,817,397,858,969,18
Ozkaynak Orani (%)74,1974,2775,7472,7472,2671,9370,6178,02
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,270,260,260,300,300,310,330,40
Stok Devir Hizi3,393,013,704,373,594,334,223,29
Alacak Devir Hizi4,594,644,584,613,914,054,403,55
Borc Devir Hizi7,969,6912,2315,1810,5012,0917,1611,82
Ozkaynak Devir Hizi0,370,360,360,400,410,430,470,58
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)79,5078,6879,6179,1793,3390,2382,91102,87
Stokta Kalma Suresi (gun)107,70121,1598,6483,61101,5584,3186,56110,81
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)45,8337,6729,8424,0534,7630,1921,2730,88
Nakit Donusu (gun)141,36162,16148,41138,73160,12144,35148,20182,80
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)1,462,681,98-8,78-3,43-7,63-4,2618,53
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)1,973,612,62-12,07-4,75-10,60-6,0423,75
ROIC (%)1,172,260,89-3,793,43-1,790,504,44
Brut Kar Marji (%)26,8833,5419,1516,9516,0110,8924,0539,55
Esas Faaliyet Kar Marji (%)2,1310,613,290,98-0,73-10,241,3415,90
FAVOK Marji (%)1,794,321,55-2,01-0,52-7,615,9117,31
Net Kar Marji (%)-11,632,498,31-12,06-7,45-10,01-14,949,65
Hisse Basina Kar (TL)1,212,111,40-5,85-2,19-4,65-2,429,40
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)20,5433,5425,0018,8521,4510,89-15,28100,78
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)-5,9610,619,424,479,37-10,24-35,6299,10
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)-0,644,3210,99-5,067,01-7,61-23,0390,75
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)-25,102,4962,30-21,43-4,72-10,01-77,3467,12

Sık Sorulan Sorular

LUKSK PD/DD oranı kaç?

LUKSK hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,76 düzeyindedir. Tekstil Entegre sektörü medyanı 0,44.

LUKSK FD/FAVOK oranı kaç?

LUKSK için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 89,86 düzeyindedir.

LUKSK F/Satış oranı kaç?

LUKSK hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 2,33 düzeyindedir.

LUKSK ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

LUKSK özkaynak kârlılığı %2,0 düzeyindedir (Tekstil Entegre sektörü medyanı %6,3).

Tekstil Entegre sektöründen diğer hisseler

MAVIMavi Giyim Sanayi Tic.A.SMEGAPMega Polietilen KöpükMNDRSMenderes TekstilRALYHRal Yatırım HoldingRODRGRodrigo TekstilRUBNSRubenis TekstilSKTASSöktaşSOHOESoho Giyim

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

LUKSK canlı analizini aç →