FINEMAR LOGO Canlı Analiz →
LOGO
Logo Yazılım
114,50 ₺
-%1,55

Logo Yazılım (LOGO) Temel Oranlar

LOGO F/K oranı 12,24 ile Teknoloji sektörü medyanı olan 11,96 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %20,0 düzeyinde; Teknoloji sektörü medyanı %19,4.

Güncel Çarpanlar

F/K
12,24
PD/DD
2,45
Piyasa Değeri
10,88 Mr ₺
FD/FAVOK
4,13
F/Satış
1,55

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran0,760,740,800,740,690,761,140,63
Likidite (Asit-Test) Orani0,760,730,790,730,690,751,130,62
Nakit Orani0,310,400,360,260,230,310,150,26
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)49,0249,0755,1148,9151,3448,0763,8158,80
Finansal Borc Orani (%)0,220,290,170,270,430,560,167,01
Ozkaynak Orani (%)50,9850,9344,8951,0948,6651,9336,1941,20
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,940,940,740,640,680,750,650,94
Stok Devir Hizi48,4714,989,58-23,54-21,29-3,825,7347,24
Alacak Devir Hizi7,508,584,224,544,656,814,057,00
Borc Devir Hizi0,710,810,61-2,53-1,31-0,360,545,33
Ozkaynak Devir Hizi1,871,831,821,381,541,601,722,31
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)48,6542,5386,5580,4478,4853,6090,1652,16
Stokta Kalma Suresi (gun)7,5324,3638,10-15,51-17,15-95,5263,697,73
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)515,69453,37600,28-144,29-278,41-1.002,22677,1268,52
Nakit Donusu (gun)-459,52-386,47-475,63209,22339,75960,30-523,28-8,63
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)10,2210,2618,0320,0819,1020,014,845,35
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)20,0520,1540,1739,3039,2638,5313,3812,98
ROIC (%)31,5532,2432,9832,0835,2837,0536,0622,71
Brut Kar Marji (%)97,4497,7196,4196,6396,8397,4996,4481,81
Esas Faaliyet Kar Marji (%)26,0824,8921,2427,5229,2730,0623,2123,61
FAVOK Marji (%)38,6735,2834,6540,2540,6139,5137,2936,54
Net Kar Marji (%)15,148,6125,8734,5643,6669,828,628,73
Hisse Basina Kar (TL)9,368,7015,8014,5912,6812,283,703,34
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)97,1997,7195,8596,2696,2797,49369,8882,78
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)27,1924,895,6724,2228,6030,0615,8523,46
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)41,8335,2820,7839,5641,5539,5151,1236,97
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)21,228,614,3017,4421,3169,826,519,53

Sık Sorulan Sorular

LOGO PD/DD oranı kaç?

LOGO hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 2,45 düzeyindedir. Teknoloji sektörü medyanı 2,50.

LOGO FD/FAVOK oranı kaç?

LOGO için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 4,13 düzeyindedir.

LOGO F/Satış oranı kaç?

LOGO hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 1,55 düzeyindedir.

LOGO ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

LOGO özkaynak kârlılığı %20,0 düzeyindedir (Teknoloji sektörü medyanı %19,4).

Teknoloji sektöründen diğer hisseler

MANASManas Enerji YönetimiMCARDMetropolCardMIATKMia TeknolojiMTRKSMatriks Finansal TeknolojilerNETCDNetcad YazılımOBASEObase Bilgisayar DanışmanlıkODINEOdine SolutionsPAPILPapilon Savunma

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

LOGO canlı analizini aç →