FINEMAR KZBGY Canlı Analiz →
KZBGY
Kızılbük GYO
1,06 ₺
-%6,19

Kızılbük GYO (KZBGY) Temel Oranlar

KZBGY F/K oranı 7,84 ile Gyo sektörü medyanı olan 6,70 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %2,1 düzeyinde; Gyo sektörü medyanı %8,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
7,84
PD/DD
0,17
Piyasa Değeri
4,24 Mr ₺
FD/FAVOK
9,35
F/Satış
2,00

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,651,861,842,442,172,293,010,87
Likidite (Asit-Test) Orani0,440,740,781,531,441,522,060,87
Nakit Orani0,030,070,020,010,000,010,000,00
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)39,0138,7537,1634,3833,6532,2829,3631,96
Finansal Borc Orani (%)11,5411,1310,709,488,838,145,432,69
Ozkaynak Orani (%)60,9961,2562,8465,6266,3567,7270,6468,04
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,060,060,070,500,500,560,560,00
Stok Devir Hizi0,150,050,166,556,997,839,50-
Alacak Devir Hizi2,351,561,7619,6912,5712,199,810,00
Borc Devir Hizi0,860,210,5818,6313,5811,2415,930,00
Ozkaynak Devir Hizi0,090,090,100,760,730,850,830,00
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)155,49233,48206,9618,5429,0429,9437,21-
Stokta Kalma Suresi (gun)2.390,936.985,512.313,4155,7452,1946,6338,42-
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)426,471.735,50634,1019,5926,8932,4722,92-
Nakit Donusu (gun)2.119,945.483,501.886,2654,6954,3544,1052,71-
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)1,292,222,446,905,4228,3231,9011,60
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)2,123,633,8910,528,1641,8245,1617,06
ROIC (%)2,914,624,5118,4919,9017,3917,132,48
Brut Kar Marji (%)78,1682,5079,6881,3588,4056,1233,22-
Esas Faaliyet Kar Marji (%)41,9441,8459,7663,5574,2621,7130,14-
FAVOK Marji (%)45,4045,3360,2257,8572,2519,3030,05-
Net Kar Marji (%)-7,1616,7744,124,7630,0418,4273,81-
Hisse Basina Kar (TL)0,140,220,210,530,391,871,820,67
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)74,3782,5076,3643,56154,2656,1233,22-
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)42,0341,8452,226,12181,5121,7128,29-
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)45,4645,3364,93-19,33180,3119,3033,70-
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)-28,0516,77122,46-130,7353,7618,4216,77-

Sık Sorulan Sorular

KZBGY PD/DD oranı kaç?

KZBGY hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,17 düzeyindedir. Gyo sektörü medyanı 0,39.

KZBGY FD/FAVOK oranı kaç?

KZBGY için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 9,35 düzeyindedir.

KZBGY F/Satış oranı kaç?

KZBGY hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 2,00 düzeyindedir.

KZBGY ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

KZBGY özkaynak kârlılığı %2,1 düzeyindedir (Gyo sektörü medyanı %8,3).

Gyo sektöründen diğer hisseler

KZGYOKuzugrup GYOLXGYOLuxera GYOMHRGYMhr GYOMRGYOMartı GYOMSGYOMistral GYONUGYONurol GYOOZGYOÖzderici GYOOZKGYÖzak GYO

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

KZBGY canlı analizini aç →