FINEMAR KRONT Canlı Analiz →
KRONT
Kron Teknoloji
16,14 ₺
-%1,94

Kron Teknoloji (KRONT) Temel Oranlar

KRONT F/K oranı 19,22 ile Teknoloji sektörü medyanı olan 11,96 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %15,7 düzeyinde; Teknoloji sektörü medyanı %19,4.

Güncel Çarpanlar

F/K
19,22
PD/DD
3,01
Piyasa Değeri
2,76 Mr ₺
FD/FAVOK
11,20
F/Satış
4,29

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,051,101,231,211,321,051,182,33
Likidite (Asit-Test) Orani1,041,081,221,201,311,031,182,32
Nakit Orani0,380,330,370,580,560,150,350,90
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)36,5237,2737,4239,1740,8348,7346,5737,25
Finansal Borc Orani (%)6,497,186,6110,5810,8612,3812,0410,24
Ozkaynak Orani (%)63,4862,7362,5860,8359,1751,2753,4362,75
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,530,560,570,550,490,490,520,86
Stok Devir Hizi30,7413,2818,2024,0721,1813,2325,9237,26
Alacak Devir Hizi3,072,602,473,222,381,621,663,38
Borc Devir Hizi5,264,054,447,263,853,105,9516,52
Ozkaynak Devir Hizi0,860,970,960,890,810,910,901,46
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)118,93140,47147,94113,39153,31225,28220,20107,95
Stokta Kalma Suresi (gun)11,8727,4920,0515,1717,2327,6014,089,80
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)69,3990,1682,2650,3194,86117,9361,3622,09
Nakit Donusu (gun)61,4177,8085,7478,2575,68134,95172,9295,65
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)9,9410,9812,424,891,70-0,35-5,995,23
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)15,6517,5019,858,032,88-0,68-11,218,34
ROIC (%)21,2227,4227,4919,6713,626,862,5424,04
Brut Kar Marji (%)88,6591,2090,3390,2892,1192,5885,1884,20
Esas Faaliyet Kar Marji (%)26,0133,7837,9034,9742,4236,113,123,26
FAVOK Marji (%)35,6243,0440,1336,5341,4332,8412,5014,64
Net Kar Marji (%)12,492,3527,3715,8923,0416,80-13,62-16,90
Hisse Basina Kar (TL)0,840,840,860,290,10-0,03-0,500,37
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)86,2791,2090,4486,1891,7292,5887,9882,61
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)18,7933,7843,8018,2747,5336,112,70-27,17
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)28,7143,0447,3725,5448,3832,846,42-11,38
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)21,942,3550,45-0,1328,0816,80-4,31-46,69

Sık Sorulan Sorular

KRONT PD/DD oranı kaç?

KRONT hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 3,01 düzeyindedir. Teknoloji sektörü medyanı 2,50.

KRONT FD/FAVOK oranı kaç?

KRONT için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 11,20 düzeyindedir.

KRONT F/Satış oranı kaç?

KRONT hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 4,29 düzeyindedir.

KRONT ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

KRONT özkaynak kârlılığı %15,7 düzeyindedir (Teknoloji sektörü medyanı %19,4).

Teknoloji sektöründen diğer hisseler

LINKLink BilgisayarLOGOLogo YazılımMANASManas Enerji YönetimiMCARDMetropolCardMIATKMia TeknolojiMTRKSMatriks Finansal TeknolojilerNETCDNetcad YazılımOBASEObase Bilgisayar Danışmanlık

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

KRONT canlı analizini aç →