FINEMAR KRDMB Canlı Analiz →
KRDMB
Kardemir (B)
39,80 ₺
-%5,91

Kardemir (B) (KRDMB) Temel Oranlar

KRDMB F/K oranı 10,47 ile Demir-Çelik Temel sektörü medyanı olan 17,96 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %4,0 düzeyinde; Demir-Çelik Temel sektörü medyanı %4,0.

Güncel Çarpanlar

F/K
10,47
PD/DD
0,42
Piyasa Değeri
4,75 Mr ₺
FD/FAVOK
4,75
F/Satış
0,59

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,401,451,421,461,401,351,311,29
Likidite (Asit-Test) Orani0,690,610,590,600,590,590,570,64
Nakit Orani0,220,160,110,100,120,110,120,14
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)29,6233,8433,3735,7936,6037,6337,2239,17
Finansal Borc Orani (%)5,025,806,869,6510,528,835,695,71
Ozkaynak Orani (%)70,3866,1666,6364,2163,4062,3762,7860,83
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,620,610,640,720,760,760,801,07
Stok Devir Hizi3,123,013,163,253,313,573,584,31
Alacak Devir Hizi10,449,2310,648,8212,4810,6811,4410,08
Borc Devir Hizi4,084,794,204,634,224,574,065,08
Ozkaynak Devir Hizi0,910,940,981,151,211,231,281,97
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)34,9639,5434,3041,4129,2534,1831,9136,22
Stokta Kalma Suresi (gun)116,85121,45115,52112,33110,23102,17101,9984,64
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)89,4776,1586,8678,8186,4379,9589,8071,87
Nakit Donusu (gun)62,3484,8462,9674,9253,0556,4044,0948,99
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)2,820,08-1,32-0,81-1,41-4,16-3,703,01
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)4,000,12-1,98-1,26-2,23-6,66-5,894,94
ROIC (%)2,752,151,010,24-1,67-2,06-1,49-4,04
Brut Kar Marji (%)9,178,597,776,515,214,975,405,18
Esas Faaliyet Kar Marji (%)4,504,891,830,25-1,34-3,58-1,88-2,53
FAVOK Marji (%)12,4412,6710,248,897,807,717,417,25
Net Kar Marji (%)16,000,16-2,52-1,98-0,85-10,28-5,37-7,22
Hisse Basina Kar (TL)3,800,10-1,47-0,71-1,16-3,22-2,662,10
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)9,628,5911,639,135,464,976,163,53
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)4,184,896,693,431,00-3,580,33-5,24
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)12,2612,6714,3911,077,907,717,945,26
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)28,610,16-4,16-4,259,00-10,280,91-6,67

Sık Sorulan Sorular

KRDMB PD/DD oranı kaç?

KRDMB hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,42 düzeyindedir. Demir-Çelik Temel sektörü medyanı 0,62.

KRDMB FD/FAVOK oranı kaç?

KRDMB için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 4,75 düzeyindedir.

KRDMB F/Satış oranı kaç?

KRDMB hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,59 düzeyindedir.

KRDMB ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

KRDMB özkaynak kârlılığı %4,0 düzeyindedir (Demir-Çelik Temel sektörü medyanı %4,0).

Demir-Çelik Temel sektöründen diğer hisseler

KRDMDKardemir (D)OZYSRÖzyaşar TelYKSLNYükselen ÇelikBRSANBorusan Birleşik Boru Fab.CELHAÇelik HalatCEMTSÇemtasDOFERDofer YapıEKDMREkinciler

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

KRDMB canlı analizini aç →