FINEMAR KPEKS Canlı Analiz →
KPEKS
Kapeks Kimya
42,10 ₺
-%5,44

Kapeks Kimya (KPEKS) Temel Oranlar

KPEKS F/K oranı 31,21 ile Kimyasal Ürün sektörü medyanı olan 13,90 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %6,1 düzeyinde; Kimyasal Ürün sektörü medyanı %6,1.

Güncel Çarpanlar

F/K
31,21
PD/DD
1,90
Piyasa Değeri
5,27 Mr ₺
FD/FAVOK
9,65
F/Satış
1,36

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/62025/32024/122023/12
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,732,582,72-4,033,994,95
Likidite (Asit-Test) Orani1,352,062,15-2,822,653,71
Nakit Orani0,380,520,53-0,280,221,18
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)39,0527,6327,04-19,3019,5718,53
Finansal Borc Orani (%)14,704,224,66-0,340,572,06
Ozkaynak Orani (%)60,9572,3772,96-80,7080,4381,47
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,851,131,14--1,271,56
Stok Devir Hizi4,445,615,26--4,885,90
Alacak Devir Hizi3,174,074,12--4,415,22
Borc Devir Hizi3,446,686,64--10,4114,93
Ozkaynak Devir Hizi1,391,491,50--1,561,91
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)115,2489,7088,51--82,7369,89
Stokta Kalma Suresi (gun)82,2165,0869,33--74,8461,85
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)106,2554,6254,96--35,0524,44
Nakit Donusu (gun)91,19100,16102,88--122,52107,30
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)3,714,553,43--5,1816,68
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)6,086,294,71--6,4420,48
ROIC (%)9,6411,6810,30--15,9131,79
Brut Kar Marji (%)28,6931,4932,1530,9427,1833,0938,18
Esas Faaliyet Kar Marji (%)9,5312,5114,0814,1011,8715,8227,16
FAVOK Marji (%)12,2914,8715,6914,9612,7417,6626,77
Net Kar Marji (%)2,754,593,200,40-0,483,9210,70
Hisse Basina Kar (TL)1,691,641,23--1,6211,35
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)26,7531,49-33,9627,18--
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)7,4612,51-15,8711,87--
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)10,5014,87-16,7412,74--
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)1,464,59-1,10-0,48--

Sık Sorulan Sorular

KPEKS PD/DD oranı kaç?

KPEKS hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,90 düzeyindedir. Kimyasal Ürün sektörü medyanı 0,86.

KPEKS FD/FAVOK oranı kaç?

KPEKS için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 9,65 düzeyindedir.

KPEKS F/Satış oranı kaç?

KPEKS hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 1,36 düzeyindedir.

KPEKS ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

KPEKS özkaynak kârlılığı %6,1 düzeyindedir (Kimyasal Ürün sektörü medyanı %6,1).

Kimyasal Ürün sektöründen diğer hisseler

MARMRMarmara HoldingMERCNMercan KimyaNETGLNet GlobalOZRDNÖzerden PlastikPOLTKPoliteknik MetalRNPOLRainbow PolikarbonatSANFMSanifoam Sünger SanayiSEKURSekuro Plastik

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

KPEKS canlı analizini aç →