FINEMAR KOPOL Canlı Analiz →
KOPOL
Koza Polyester
2,75 ₺
+%1,10

Koza Polyester (KOPOL) Temel Oranlar

KOPOL F/K oranı 13,16 ile BIST geneli medyanı olan 9,39 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %5,0 düzeyinde; BIST geneli medyanı %10,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
13,16
PD/DD
0,65
Piyasa Değeri
3,57 Mr ₺
FD/FAVOK
8,07
F/Satış
0,61

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,671,561,491,541,541,661,741,75
Likidite (Asit-Test) Orani1,431,291,331,301,181,351,401,23
Nakit Orani0,020,030,060,070,010,080,160,10
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)45,5249,3451,0249,0447,1044,2243,1644,39
Finansal Borc Orani (%)26,1229,4230,8330,5127,6918,8218,9218,69
Ozkaynak Orani (%)54,4850,6648,9850,9652,9055,7856,8455,61
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,650,620,680,680,700,710,750,78
Stok Devir Hizi5,796,038,285,294,697,127,224,02
Alacak Devir Hizi1,591,741,821,982,202,423,053,61
Borc Devir Hizi5,194,985,235,205,773,653,163,28
Ozkaynak Devir Hizi1,211,171,301,281,281,291,411,45
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)230,17210,15200,35184,59165,81150,80119,78101,09
Stokta Kalma Suresi (gun)63,0560,5444,1069,0277,8151,2850,5690,73
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)70,3673,3469,7370,1963,21100,05115,34111,14
Nakit Donusu (gun)222,86197,35174,72183,42180,41102,0354,9980,69
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)2,70-0,62-0,471,822,683,735,884,88
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)4,96-1,23-0,963,575,076,6810,358,77
ROIC (%)5,784,615,7610,259,4812,2113,8315,39
Brut Kar Marji (%)15,0312,9912,9317,0515,5417,5316,5816,39
Esas Faaliyet Kar Marji (%)11,559,1810,2614,9213,6115,1413,8413,53
FAVOK Marji (%)15,1013,7613,2717,4916,1118,5817,2417,02
Net Kar Marji (%)14,411,74-0,802,254,692,548,128,67
Hisse Basina Kar (TL)0,21-0,05-0,030,120,160,210,300,25
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)16,1212,991,2320,0113,6317,5317,2512,40
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)12,829,18-2,9417,4712,1415,1414,978,39
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)15,8213,761,3220,2113,7218,5818,0413,23
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)21,161,74-9,46-2,536,772,546,111,96

Sık Sorulan Sorular

KOPOL PD/DD oranı kaç?

KOPOL hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,65 düzeyindedir. BIST geneli medyanı 0,84.

KOPOL FD/FAVOK oranı kaç?

KOPOL için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 8,07 düzeyindedir.

KOPOL F/Satış oranı kaç?

KOPOL hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,61 düzeyindedir.

KOPOL ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

KOPOL özkaynak kârlılığı %5,0 düzeyindedir (BIST geneli medyanı %10,8).

Endüstriyel Tekstil sektöründen diğer hisseler

KORDSKordsa Teknik TekstilSASASasa Polyester Sanayi A.Ş.AKSAAksa

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

KOPOL canlı analizini aç →