FINEMAR KMPUR Canlı Analiz →
KMPUR
Kimteks Poliüretan
11,80 ₺
-%3,75

Kimteks Poliüretan (KMPUR) Temel Oranlar

KMPUR F/K oranı 7,86 ile Kimyasal Ürün sektörü medyanı olan 13,90 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %16,6 düzeyinde; Kimyasal Ürün sektörü medyanı %6,1.

Güncel Çarpanlar

F/K
7,86
PD/DD
1,30
Piyasa Değeri
5,74 Mr ₺
FD/FAVOK
4,96
F/Satış
0,36

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,161,161,161,061,031,091,111,26
Likidite (Asit-Test) Orani0,920,970,960,880,820,820,860,98
Nakit Orani0,050,090,120,240,060,050,120,23
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)70,6570,0770,5776,5877,8975,6472,8172,63
Finansal Borc Orani (%)40,6743,7840,8753,0044,0037,3834,9728,54
Ozkaynak Orani (%)29,3529,9329,4323,4222,1124,3627,1927,37
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi1,231,231,261,171,261,311,421,49
Stok Devir Hizi6,116,266,686,237,867,568,607,98
Alacak Devir Hizi2,332,392,452,632,502,843,113,33
Borc Devir Hizi4,104,494,944,004,344,415,294,17
Ozkaynak Devir Hizi4,674,504,424,625,204,844,955,41
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)156,47152,78149,19138,85146,03128,54117,35109,62
Stokta Kalma Suresi (gun)59,6958,3454,6158,5446,4548,2642,4245,74
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)89,0281,2573,8891,1684,0682,8569,0087,55
Nakit Donusu (gun)127,14129,88129,92106,23108,4293,9490,7767,80
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)4,870,37-3,03-11,86-12,58-13,97-10,77-4,58
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)16,581,23-10,29-50,63-56,87-57,34-39,61-16,74
ROIC (%)23,7216,2417,6018,4820,6620,4219,7131,39
Brut Kar Marji (%)21,2816,0718,9218,1518,2816,2914,2515,60
Esas Faaliyet Kar Marji (%)16,0711,8712,7912,9010,099,9510,3312,37
FAVOK Marji (%)15,0010,5212,2410,9510,409,918,9810,79
Net Kar Marji (%)5,024,69-2,63-6,02-9,71-7,82-7,89-3,47
Hisse Basina Kar (TL)1,500,10-0,73-2,94-2,77-3,10-2,15-1,00
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)25,6616,0720,9017,8720,2116,2910,0419,46
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)19,6111,8712,5319,0110,229,953,9418,27
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)18,7810,5215,5412,1310,889,913,3113,63
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)5,314,696,022,00-11,54-7,82-21,731,02

Sık Sorulan Sorular

KMPUR PD/DD oranı kaç?

KMPUR hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 1,30 düzeyindedir. Kimyasal Ürün sektörü medyanı 0,86.

KMPUR FD/FAVOK oranı kaç?

KMPUR için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 4,96 düzeyindedir.

KMPUR F/Satış oranı kaç?

KMPUR hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,36 düzeyindedir.

KMPUR ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

KMPUR özkaynak kârlılığı %16,6 düzeyindedir (Kimyasal Ürün sektörü medyanı %6,1).

Kimyasal Ürün sektöründen diğer hisseler

KPEKSKapeks KimyaMARMRMarmara HoldingMERCNMercan KimyaNETGLNet GlobalOZRDNÖzerden PlastikPOLTKPoliteknik MetalRNPOLRainbow PolikarbonatSANFMSanifoam Sünger Sanayi

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

KMPUR canlı analizini aç →