FINEMAR KBORU Canlı Analiz →
KBORU
Kuzey Boru
8,47 ₺
-%2,64

Kuzey Boru (KBORU) Temel Oranlar

KBORU F/K oranı 18,32 ile İnşaat Malzemeleri sektörü medyanı olan 13,51 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %4,9 düzeyinde; İnşaat Malzemeleri sektörü medyanı %6,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
18,32
PD/DD
0,90
Piyasa Değeri
5,08 Mr ₺
FD/FAVOK
9,80
F/Satış
0,69

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,641,301,821,441,701,731,872,56
Likidite (Asit-Test) Orani0,960,730,920,831,061,231,191,98
Nakit Orani0,070,150,080,010,050,030,240,43
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)61,7463,1859,6254,8047,3544,6044,2040,41
Finansal Borc Orani (%)34,2131,1332,4124,6721,1315,7516,3114,60
Ozkaynak Orani (%)38,2636,8240,3845,2052,6555,4055,8059,59
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,660,630,640,620,760,830,991,52
Stok Devir Hizi2,122,161,932,232,943,894,616,77
Alacak Devir Hizi2,522,742,862,252,732,985,315,35
Borc Devir Hizi3,532,903,632,363,514,085,798,13
Ozkaynak Devir Hizi1,521,481,421,241,331,461,682,70
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)145,04133,22127,79162,06133,87122,6868,6968,27
Stokta Kalma Suresi (gun)172,56169,07189,22163,79124,1293,7879,1353,90
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)103,45125,71100,60154,99103,9689,5363,0844,89
Nakit Donusu (gun)214,15176,59216,41170,86154,03126,9284,7477,28
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)1,874,805,849,4710,9110,8411,9711,51
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)4,8913,0414,4720,9520,7219,5721,4519,32
ROIC (%)4,463,714,502,886,247,517,6928,61
Brut Kar Marji (%)21,0617,6423,3627,1923,4627,0020,0325,36
Esas Faaliyet Kar Marji (%)15,1612,536,7213,2718,4721,947,0714,94
FAVOK Marji (%)14,5511,2215,4418,4218,7621,2711,4218,19
Net Kar Marji (%)5,9211,2512,1716,5323,0518,6016,4012,31
Hisse Basina Kar (TL)0,461,121,071,481,411,161,080,86
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)24,4617,6412,6535,8920,1727,00-21,7924,74
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)17,7712,53-11,601,1315,2321,94-54,6513,84
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)17,8611,227,1017,6416,4121,27-41,6720,05
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)0,6211,25-0,021,3127,2018,6048,452,38

Sık Sorulan Sorular

KBORU PD/DD oranı kaç?

KBORU hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,90 düzeyindedir. İnşaat Malzemeleri sektörü medyanı 1,04.

KBORU FD/FAVOK oranı kaç?

KBORU için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 9,80 düzeyindedir.

KBORU F/Satış oranı kaç?

KBORU hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,69 düzeyindedir.

KBORU ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

KBORU özkaynak kârlılığı %4,9 düzeyindedir (İnşaat Malzemeleri sektörü medyanı %6,8).

İnşaat Malzemeleri sektöründen diğer hisseler

MAKTKMakina TakımMEGMTMega MetalMEKAGMeka BetonMZHLDMazhar Zorlu HoldingPNLSNPanelsan Çatı CepheQUAGRQUA GraniteSARKYSarkuysanSERNTSeranit Granit

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

KBORU canlı analizini aç →