FINEMAR KATMR Canlı Analiz →
KATMR
Katmerciler Araç Üstü Ekipman
1,10 ₺
-%3,51

Katmerciler Araç Üstü Ekipman (KATMR) Temel Oranlar

KATMR F/K oranı 4,50 ile Otomotiv Parçası sektörü medyanı olan 19,93 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %5,0 düzeyinde; Otomotiv Parçası sektörü medyanı %7,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
4,50
PD/DD
0,23
Piyasa Değeri
2,37 Mr ₺
FD/FAVOK
8,46
F/Satış
0,85

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran3,312,762,762,973,442,983,284,95
Likidite (Asit-Test) Orani1,000,890,981,181,321,081,151,57
Nakit Orani0,030,030,090,080,060,060,110,01
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)29,0334,1736,6436,2231,5335,8134,5538,70
Finansal Borc Orani (%)15,6414,4915,3112,8110,6713,9014,0418,38
Ozkaynak Orani (%)70,9765,8363,3663,7868,4764,1965,4561,30
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,210,190,200,210,180,180,190,24
Stok Devir Hizi0,230,180,200,200,170,180,190,48
Alacak Devir Hizi1,621,391,581,431,161,291,471,59
Borc Devir Hizi3,482,432,602,972,242,232,665,05
Ozkaynak Devir Hizi0,310,300,320,330,260,290,300,43
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)225,87262,19230,49255,79315,76281,86248,43230,06
Stokta Kalma Suresi (gun)1.600,612.027,271.855,641.825,942.150,852.016,601.872,25767,28
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)104,80150,05140,22122,77162,66164,04137,1372,22
Nakit Donusu (gun)1.721,682.139,411.945,921.958,972.303,952.134,421.983,55925,13
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)3,554,974,856,907,849,656,49-15,61
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)5,017,557,6610,8211,4615,039,91-25,46
ROIC (%)6,017,227,636,876,886,235,90-3,27
Brut Kar Marji (%)33,2548,4045,3342,7546,1744,9242,6339,54
Esas Faaliyet Kar Marji (%)28,8650,9938,4839,5344,5148,6428,9235,32
FAVOK Marji (%)17,7739,9526,9725,8931,5735,4630,8922,70
Net Kar Marji (%)20,4675,6629,4530,0639,9366,3740,8423,80
Hisse Basina Kar (TL)0,240,350,310,410,810,880,51-1,05
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)21,5448,4056,6735,9747,5044,9256,3054,78
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)11,7650,9933,8529,6540,1348,640,6087,45
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)0,6439,9531,7314,6427,4335,4667,1274,73
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)-22,1775,6626,7410,4911,8266,37116,2364,42

Sık Sorulan Sorular

KATMR PD/DD oranı kaç?

KATMR hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,23 düzeyindedir. Otomotiv Parçası sektörü medyanı 0,88.

KATMR FD/FAVOK oranı kaç?

KATMR için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 8,46 düzeyindedir.

KATMR F/Satış oranı kaç?

KATMR hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,85 düzeyindedir.

KATMR ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

KATMR özkaynak kârlılığı %5,0 düzeyindedir (Otomotiv Parçası sektörü medyanı %7,3).

Otomotiv Parçası sektöründen diğer hisseler

PARSNParsanTUCLKTuğçelik Alüminyum ve MetalYIGITYiğit AküBALATBalatacılar BalatacılıkBFRENBosch FrenDITASDitaş BDYDOKTADöktaş DökümcülükEGEENEge Endüstri

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

KATMR canlı analizini aç →