FINEMAR JANTS Canlı Analiz →
JANTS
Jantsa Jant
10,70 ₺
-%5,48

Jantsa Jant (JANTS) Temel Oranlar

JANTS F/K oranı 12,06 ile Otomotiv Parçası sektörü medyanı olan 19,93 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %7,3 düzeyinde; Otomotiv Parçası sektörü medyanı %7,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
12,06
PD/DD
0,88
Piyasa Değeri
7,49 Mr ₺
FD/FAVOK
13,05
F/Satış
0,98

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,952,471,751,591,701,811,731,66
Likidite (Asit-Test) Orani1,421,851,170,951,111,231,231,01
Nakit Orani0,670,930,320,180,300,560,600,27
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)36,0436,4128,6128,5928,7528,1828,5827,90
Finansal Borc Orani (%)19,0414,595,416,437,297,989,658,58
Ozkaynak Orani (%)63,9663,5971,3971,4171,2571,8271,4272,10
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,710,730,740,740,740,810,891,82
Stok Devir Hizi5,916,396,374,934,705,236,709,45
Alacak Devir Hizi5,926,806,365,685,806,717,7612,28
Borc Devir Hizi8,469,339,528,647,698,5210,2017,78
Ozkaynak Devir Hizi1,061,091,041,031,061,141,262,65
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)61,7053,7157,4164,2862,9354,3947,0129,72
Stokta Kalma Suresi (gun)61,7157,1057,2974,0977,6169,8454,4638,63
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)43,1739,1238,3442,2347,4442,8535,7820,52
Nakit Donusu (gun)80,2571,6976,3696,1493,1081,3865,6947,82
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)4,65-0,92-0,870,01-0,070,121,406,93
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)7,28-1,44-1,220,01-0,100,171,969,61
ROIC (%)5,614,295,265,787,857,3413,1126,48
Brut Kar Marji (%)14,7612,0115,7214,4115,3617,4122,1320,66
Esas Faaliyet Kar Marji (%)5,823,237,625,196,5110,7413,5213,56
FAVOK Marji (%)7,505,277,826,015,899,6714,1012,79
Net Kar Marji (%)17,90-7,09-1,33-0,88-2,28-7,461,831,68
Hisse Basina Kar (TL)0,89-0,15-0,120,00-0,010,010,140,64
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)17,4112,0118,8712,9213,4817,4127,1418,70
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)8,313,2313,493,102,6410,7413,3511,10
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)9,655,2712,186,202,449,6718,5410,96
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)41,99-7,09-2,411,332,46-7,462,340,83

Sık Sorulan Sorular

JANTS PD/DD oranı kaç?

JANTS hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,88 düzeyindedir. Otomotiv Parçası sektörü medyanı 0,88.

JANTS FD/FAVOK oranı kaç?

JANTS için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 13,05 düzeyindedir.

JANTS F/Satış oranı kaç?

JANTS hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,98 düzeyindedir.

JANTS ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

JANTS özkaynak kârlılığı %7,3 düzeyindedir (Otomotiv Parçası sektörü medyanı %7,3).

Otomotiv Parçası sektöründen diğer hisseler

KATMRKatmerciler Araç Üstü EkipmanPARSNParsanTUCLKTuğçelik Alüminyum ve MetalYIGITYiğit AküBALATBalatacılar BalatacılıkBFRENBosch FrenDITASDitaş BDYDOKTADöktaş Dökümcülük

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

JANTS canlı analizini aç →