FINEMAR ISSEN Canlı Analiz →
ISSEN
İşbir Sentetik
4,61 ₺
-%1,71

İşbir Sentetik (ISSEN) Temel Oranlar

ISSEN F/K oranı 5,63 ile Tekstil Entegre sektörü medyanı olan 9,13 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %5,0 düzeyinde; Tekstil Entegre sektörü medyanı %6,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
5,63
PD/DD
0,28
Piyasa Değeri
1,96 Mr ₺
FD/FAVOK
12,90
F/Satış
0,39

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,271,311,321,321,301,491,751,62
Likidite (Asit-Test) Orani0,830,880,880,920,890,961,061,05
Nakit Orani0,170,310,370,410,280,270,360,49
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)44,3344,4443,9349,7845,3340,7033,5136,25
Finansal Borc Orani (%)33,8335,9637,7638,4834,2531,5126,1231,61
Ozkaynak Orani (%)55,6755,5656,0750,2254,6759,3066,4963,75
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,470,520,560,590,650,620,670,77
Stok Devir Hizi3,023,143,183,053,873,503,413,49
Alacak Devir Hizi3,384,234,924,604,794,445,505,34
Borc Devir Hizi8,6811,0913,4012,4914,9113,2415,2717,56
Ozkaynak Devir Hizi0,860,910,921,061,080,990,981,25
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)107,9286,3674,2379,3376,2682,1866,3768,36
Stokta Kalma Suresi (gun)120,97116,30114,85119,4994,32104,34106,91104,55
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)42,0732,9227,2429,2224,4827,5723,9120,78
Nakit Donusu (gun)186,83169,74161,84169,60146,09158,95149,38152,13
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)2,81-1,42-4,62-9,12-11,85-5,97-0,01-1,13
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)5,04-2,55-8,23-18,16-21,67-10,07-0,01-1,78
ROIC (%)7,719,719,5014,289,807,7612,1711,81
Brut Kar Marji (%)14,2013,8318,6118,7013,9514,3222,0813,82
Esas Faaliyet Kar Marji (%)8,449,0816,7217,3711,616,8719,1613,38
FAVOK Marji (%)4,315,9411,9013,9911,7119,5317,679,98
Net Kar Marji (%)-0,48-16,27-9,85-24,53-30,17-39,33-0,010,94
Hisse Basina Kar (TL)0,82-0,38-1,14-2,20-2,51-1,16-0,00-0,18
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)14,5213,8318,3029,0613,6114,3244,11-1,28
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)7,889,0814,4629,9315,936,8734,600,80
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)2,885,944,7018,974,5819,5338,20-4,57
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)13,41-16,2740,79-12,24-21,82-39,33-2,56-24,87

Sık Sorulan Sorular

ISSEN PD/DD oranı kaç?

ISSEN hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,28 düzeyindedir. Tekstil Entegre sektörü medyanı 0,44.

ISSEN FD/FAVOK oranı kaç?

ISSEN için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 12,90 düzeyindedir.

ISSEN F/Satış oranı kaç?

ISSEN hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,39 düzeyindedir.

ISSEN ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

ISSEN özkaynak kârlılığı %5,0 düzeyindedir (Tekstil Entegre sektörü medyanı %6,3).

Tekstil Entegre sektöründen diğer hisseler

KOTONKotonKRTEKKarsu TekstilLUKSKLüks KadifeMAVIMavi Giyim Sanayi Tic.A.SMEGAPMega Polietilen KöpükMNDRSMenderes TekstilRALYHRal Yatırım HoldingRODRGRodrigo Tekstil

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

ISSEN canlı analizini aç →