FINEMAR ISDMR Canlı Analiz →
ISDMR
İskenderun Demir Çelik
52,25 ₺
-%5,43

İskenderun Demir Çelik (ISDMR) Temel Oranlar

ISDMR F/K oranı 10,87 ile Demir-Çelik Temel sektörü medyanı olan 17,96 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %8,3 düzeyinde; Demir-Çelik Temel sektörü medyanı %4,0.

Güncel Çarpanlar

F/K
10,87
PD/DD
0,91
Piyasa Değeri
151,52 Mr ₺
FD/FAVOK
9,50
F/Satış
1,09

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/92026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/12
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,601,681,812,252,262,272,572,31
Likidite (Asit-Test) Orani0,790,921,121,391,381,271,371,14
Nakit Orani0,610,700,901,121,070,900,920,63
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)34,7636,7142,0737,8036,7437,1835,1234,21
Finansal Borc Orani (%)14,6515,8015,4416,7517,1517,0618,8018,64
Ozkaynak Orani (%)65,2463,2957,9362,2063,2662,8264,8865,79
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,580,580,580,580,620,610,650,71
Stok Devir Hizi2,872,923,042,983,032,792,933,03
Alacak Devir Hizi19,8916,6915,9415,9015,4515,1316,3917,50
Borc Devir Hizi3,653,664,694,765,655,888,728,28
Ozkaynak Devir Hizi0,900,920,940,920,970,951,001,09
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)18,3521,8622,9022,9523,6324,1222,2720,85
Stokta Kalma Suresi (gun)127,04125,14119,90122,62120,42130,93124,58120,38
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)99,9299,7777,7976,7164,5962,0441,8644,06
Nakit Donusu (gun)45,4747,2365,0168,8679,4693,02104,9997,17
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)5,444,992,702,584,814,795,688,04
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)8,347,884,664,147,617,628,7512,23
ROIC (%)5,705,125,604,928,258,148,0611,77
Brut Kar Marji (%)9,818,738,428,937,988,266,958,62
Esas Faaliyet Kar Marji (%)6,695,645,876,275,595,844,4114,11
FAVOK Marji (%)10,979,989,9510,289,319,378,079,65
Net Kar Marji (%)11,6813,604,745,055,195,463,8212,91
Hisse Basina Kar (TL)4,814,242,272,113,703,513,784,92
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)11,709,008,4211,607,509,496,958,05
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)8,525,445,878,195,177,184,4122,36
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)12,7210,009,9512,999,2210,588,079,06
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)8,3321,354,744,664,757,013,8220,03

Sık Sorulan Sorular

ISDMR PD/DD oranı kaç?

ISDMR hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,91 düzeyindedir. Demir-Çelik Temel sektörü medyanı 0,62.

ISDMR FD/FAVOK oranı kaç?

ISDMR için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 9,50 düzeyindedir.

ISDMR F/Satış oranı kaç?

ISDMR hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 1,09 düzeyindedir.

ISDMR ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

ISDMR özkaynak kârlılığı %8,3 düzeyindedir (Demir-Çelik Temel sektörü medyanı %4,0).

Demir-Çelik Temel sektöründen diğer hisseler

IZMDCİzmir Demir ÇelikKARCLKardemir Çelik SanayiKCAERKocaer Çelik SanayiKOCMTKoç MetalurjiKRDMAKardemir (A)KRDMBKardemir (B)KRDMDKardemir (D)OZYSRÖzyaşar Tel

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

ISDMR canlı analizini aç →