FINEMAR ISBIR Canlı Analiz →
ISBIR
İşbir Holding
49,50 ₺
-%1,20

İşbir Holding (ISBIR) Temel Oranlar

ISBIR F/K oranı 1,68 ile Holdingler sektörü medyanı olan 7,42 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %11,1 düzeyinde; Holdingler sektörü medyanı %11,0.

Güncel Çarpanlar

F/K
1,68
PD/DD
0,19
Piyasa Değeri
1,60 Mr ₺
FD/FAVOK
4,78
F/Satış
0,16

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62025/122025/62024/122024/62023/122023/62022/12
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,421,401,271,611,531,601,771,80
Likidite (Asit-Test) Orani0,910,970,861,010,971,051,201,26
Nakit Orani0,230,460,290,380,350,380,300,48
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)51,0852,2256,5547,3443,4044,4358,7052,15
Finansal Borc Orani (%)29,2131,7030,4621,7824,3522,5928,8729,21
Ozkaynak Orani (%)48,9247,7843,4552,6656,6055,5741,3047,85
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,640,700,800,831,021,021,281,20
Stok Devir Hizi3,734,104,794,544,414,864,545,48
Alacak Devir Hizi4,626,175,746,496,486,255,585,91
Borc Devir Hizi9,2210,2911,5011,1110,9812,6013,5612,65
Ozkaynak Devir Hizi1,381,401,651,551,991,953,312,81
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)78,9359,1363,5856,2056,3258,3965,4061,77
Stokta Kalma Suresi (gun)97,8688,9776,2480,3282,7975,0980,4366,59
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)39,5835,4731,7532,8533,2628,9726,9128,85
Nakit Donusu (gun)137,21112,63108,08103,68105,85104,51118,9299,51
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)5,44-2,17-13,65-3,808,512,52-13,02-2,96
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)11,13-4,54-31,42-7,2215,044,53-31,52-6,20
ROIC (%)11,118,372,345,3118,1916,59-1,283,73
Brut Kar Marji (%)23,6522,0619,3719,2728,1424,7725,9520,67
Esas Faaliyet Kar Marji (%)10,9612,417,116,9117,2616,4714,363,34
FAVOK Marji (%)10,6012,4111,409,2119,3316,4517,4514,01
Net Kar Marji (%)2,51-3,64-22,82-5,689,702,94-6,80-3,17
Hisse Basina Kar (TL)29,42-10,11-54,69-12,4721,764,99-16,90-6,58
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)--------
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)--------
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)--------
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)--------

Sık Sorulan Sorular

ISBIR PD/DD oranı kaç?

ISBIR hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,19 düzeyindedir. Holdingler sektörü medyanı 0,50.

ISBIR FD/FAVOK oranı kaç?

ISBIR için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 4,78 düzeyindedir.

ISBIR F/Satış oranı kaç?

ISBIR hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,16 düzeyindedir.

ISBIR ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

ISBIR özkaynak kârlılığı %11,1 düzeyindedir (Holdingler sektörü medyanı %11,0).

Holdingler sektöründen diğer hisseler

KCHOLKoç HoldingKERVNKervansaray Yat. HoldingKLRHOKiler HoldingLRSHOLoras HoldingLYDHOLydia HoldingMARKAMarka Yatırım HoldingMETROMetro Tic. Mali Yat.NTHOLNet Holding

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

ISBIR canlı analizini aç →