FINEMAR INVES Canlı Analiz →
INVES
Investco Holding
630,50 ₺
-%0,08

Investco Holding (INVES) Temel Oranlar

INVES F/K oranı 11,15 ile Holdingler sektörü medyanı olan 7,42 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %28,0 düzeyinde; Holdingler sektörü medyanı %11,0.

Güncel Çarpanlar

F/K
11,15
PD/DD
3,13
Piyasa Değeri
118,22 Mr ₺
FD/FAVOK
8,81
F/Satış
10,15

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran20,159,6145,7642,2469,9215,9225,528,45
Likidite (Asit-Test) Orani20,159,6145,7642,2469,9215,9225,528,45
Nakit Orani20,099,5545,6442,1669,6915,8625,477,50
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)12,4812,4811,6310,329,869,8210,095,95
Finansal Borc Orani (%)0,000,000,000,000,000,000,000,00
Ozkaynak Orani (%)87,5287,5288,3789,6890,1490,1889,9194,05
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,350,050,00-0,10-0,22-0,050,180,10
Stok Devir Hizi--------
Alacak Devir Hizi------285.220,19-529.057,80
Borc Devir Hizi-225,00-336,41458,9112,15971,46405,680,000,00
Ozkaynak Devir Hizi0,400,060,00-0,11-0,24-0,050,200,10
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)------0,00-0,00
Stokta Kalma Suresi (gun)--------
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)-1,62-1,080,8030,050,380,90--
Nakit Donusu (gun)--------
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)24,5510,74-7,86-19,15-37,13-28,876,6710,18
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)28,0512,27-8,90-21,35-41,19-32,017,4210,82
ROIC (%)33,8216,60-5,92-14,80-34,13-25,1314,347,66
Brut Kar Marji (%)100,00100,00-3.344,97-1.001,93-2.109,32-100,00100,00
Esas Faaliyet Kar Marji (%)99,7499,04-3.479,94-1.042,00-2.135,10-98,2699,26
FAVOK Marji (%)99,7899,24-3.461,93-1.036,49-2.131,33-98,4999,36
Net Kar Marji (%)86,0286,15-3.922,63-981,21-1.883,75-45,8185,80
Hisse Basina Kar (TL)56,5417,64-11,16-26,54-45,27-31,067,8012,33
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)100,00100,00588,77-87.985,101.505,20-100,00100,00
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)99,8499,04613,13-86.902,671.492,54-100,86100,66
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)99,8599,24610,15-87.034,031.494,36-100,77100,59
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)86,0086,151.015,74-71.874,391.195,51-150,0795,15

Sık Sorulan Sorular

INVES PD/DD oranı kaç?

INVES hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 3,13 düzeyindedir. Holdingler sektörü medyanı 0,50.

INVES FD/FAVOK oranı kaç?

INVES için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 8,81 düzeyindedir.

INVES F/Satış oranı kaç?

INVES hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 10,15 düzeyindedir.

INVES ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

INVES özkaynak kârlılığı %28,0 düzeyindedir (Holdingler sektörü medyanı %11,0).

Holdingler sektöründen diğer hisseler

ISBIRİşbir HoldingKCHOLKoç HoldingKERVNKervansaray Yat. HoldingKLRHOKiler HoldingLRSHOLoras HoldingLYDHOLydia HoldingMARKAMarka Yatırım HoldingMETROMetro Tic. Mali Yat.

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

INVES canlı analizini aç →