FINEMAR INTEM Canlı Analiz →
INTEM
İntema
146,20 ₺
-%2,53

İntema (INTEM) Temel Oranlar

INTEM F/K oranı 60,25 ile İnşaat Malzemeleri sektörü medyanı olan 13,51 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %4,4 düzeyinde; İnşaat Malzemeleri sektörü medyanı %6,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
60,25
PD/DD
2,67
Piyasa Değeri
2,84 Mr ₺
FD/FAVOK
6,87
F/Satış
1,27

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,281,251,461,331,251,291,621,26
Likidite (Asit-Test) Orani1,221,181,351,241,181,191,411,18
Nakit Orani0,000,010,000,000,000,030,060,01
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)76,7078,5065,7472,4477,0173,3756,5076,33
Finansal Borc Orani (%)1,751,952,462,202,253,193,582,36
Ozkaynak Orani (%)23,3021,5034,2627,5622,9926,6343,5023,67
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,570,620,960,570,450,570,790,52
Stok Devir Hizi5,634,775,554,334,534,704,604,42
Alacak Devir Hizi0,640,731,240,670,520,701,030,60
Borc Devir Hizi0,390,440,950,480,330,611,600,43
Ozkaynak Devir Hizi2,442,652,552,202,252,342,522,65
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)568,86496,72294,17543,98698,96523,25354,63604,70
Stokta Kalma Suresi (gun)64,7976,5165,7884,3480,5677,6979,3382,55
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)943,52832,50382,21766,051.108,64596,18227,70851,00
Nakit Donusu (gun)-309,86-259,27-22,27-137,73-329,124,76206,27-163,75
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)1,031,00-0,40-2,75-1,99-5,42-2,50-0,32
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)4,434,64-1,16-9,99-8,65-20,35-5,75-1,37
ROIC (%)24,2625,3719,245,366,21-4,0813,2117,22
Brut Kar Marji (%)61,1164,4951,8556,0557,9759,6453,4457,81
Esas Faaliyet Kar Marji (%)21,6120,0012,1115,2912,613,988,1419,97
FAVOK Marji (%)27,5624,9715,3619,1220,0713,5417,2524,00
Net Kar Marji (%)6,28-2,81-0,511,590,84-14,15-2,634,11
Hisse Basina Kar (TL)2,432,20-0,50-4,33-3,43-7,02-1,94-0,49
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)58,1564,4941,9051,7456,5459,6438,2651,70
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)23,0120,004,5721,2819,973,98-33,0024,45
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)29,8224,976,4417,0125,6313,54-6,2112,35
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)14,21-2,81-5,483,2613,63-14,15-26,086,58

Sık Sorulan Sorular

INTEM PD/DD oranı kaç?

INTEM hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 2,67 düzeyindedir. İnşaat Malzemeleri sektörü medyanı 1,04.

INTEM FD/FAVOK oranı kaç?

INTEM için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 6,87 düzeyindedir.

INTEM F/Satış oranı kaç?

INTEM hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 1,27 düzeyindedir.

INTEM ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

INTEM özkaynak kârlılığı %4,4 düzeyindedir (İnşaat Malzemeleri sektörü medyanı %6,8).

İnşaat Malzemeleri sektöründen diğer hisseler

KBORUKuzey BoruMAKTKMakina TakımMEGMTMega MetalMEKAGMeka BetonMZHLDMazhar Zorlu HoldingPNLSNPanelsan Çatı CepheQUAGRQUA GraniteSARKYSarkuysan

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

INTEM canlı analizini aç →