INNOSA TEKNOLOJI (INTEK) Rakip Karşılaştırması
INTEK, Teknoloji sektöründe karşılaştırılabilir 15 şirketle birlikte inceleniyor. PD/DD oranı 12,75 ile sektör eşlerinin medyanı olan 2,45 değerinin üzerinde. Özkaynak kârlılığı (ROE) -%299,9 ile sektör eşlerinin medyanı olan %19,3 değerinin altında. Net kâr marjı -%59,3 ile sektör eşlerinin medyanı olan %22,1 değerinin altında.
Teknoloji Sektörü Çarpan Karşılaştırması
| Şirket | F/K | PD/DD | FD/FAVÖK | ROE | Net Marj |
|---|---|---|---|---|---|
| ESCOM Escort Teknoloji | 1,30 | 0,53 | 0,73 | %41,0 | %56,3 |
| FORTE Forte Bilgi İletişim | 1,65 | 1,60 | 5,48 | %97,2 | %71,0 |
| MTRKS Matriks Finansal Teknolojiler | 4,60 | 1,16 | 4,18 | %25,1 | %19,6 |
| LINK Link Bilgisayar | 6,64 | 1,04 | 3,19 | %15,6 | %28,7 |
| ATATP ATP Bilgisayar | 8,35 | 3,04 | 4,12 | %36,4 | %35,5 |
| FONET Fonet Bilgi Teknolojileri | 10,41 | 1,60 | 6,57 | %15,4 | %28,7 |
| NETCD Netcad Yazılım | 10,74 | 3,19 | 7,85 | %29,7 | %60,3 |
| ARDYZ ARD Grup Bilişim | 12,20 | 2,38 | 4,89 | %19,5 | %16,8 |
| VBTYZ VBT Yazılım | 12,49 | 2,07 | 3,55 | %16,6 | %5,8 |
| LOGO Logo Yazılım | 12,60 | 2,53 | 4,26 | %20,0 | %12,7 |
| PKART Plastikkart A.Ş | 13,26 | 2,52 | 4,50 | %19,0 | %3,8 |
| MCARD MetropolCard | 15,41 | 4,07 | 16,33 | %26,4 | %22,0 |
| KRONT Kron Teknoloji | 19,24 | 3,01 | 11,22 | %15,7 | %22,3 |
| DOFRB Dof Robotik | 27,54 | 3,59 | 23,34 | %13,1 | %25,3 |
| KFEIN Kafein Yazılım | 30,43 | 0,69 | 2,82 | %2,3 | %0,9 |
| INTEK INNOSA TEKNOLOJI | - | 12,75 | 6,85 | -%299,9 | -%59,3 |
| Sektör medyanı | 12,20 | 2,45 | 4,70 | %19,3 | %22,1 |
Tablo F/K oranına göre küçükten büyüğe sıralanmıştır; veri bulunmayan hücreler tire ile gösterilir. Sektör medyanı yalnızca bu tablodaki şirketlerden hesaplanmıştır; veri bulunmayan çarpanlar tabloya hiç eklenmez.
Sık Sorulan Sorular
INTEK hangi şirketlerle karşılaştırılır?
Borsa İstanbul sınıflandırmasında Teknoloji sektöründe yer alan 15 şirketle: ESCOM, FORTE, MTRKS, LINK, ATATP, FONET, NETCD, ARDYZ, VBTYZ, LOGO.
INTEK kârlılığı sektöre göre nasıl?
Özkaynak kârlılığı -%299,9, sektör medyanı %19,3.
Teknoloji sektöründen diğer hisseler
Veriler 2026-11-03 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.