FINEMAR INGRM Canlı Analiz →
INGRM
İngram Bilişim
206,00 ₺
-%9,01

İngram Bilişim (INGRM) Temel Oranlar

INGRM F/K oranı 5.757,28 ile Bilgisayar Toptancılığı sektörü medyanı olan 16,44 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %0,0 düzeyinde; Bilgisayar Toptancılığı sektörü medyanı %11,6.

Güncel Çarpanlar

F/K
5.757,28
PD/DD
2,32
Piyasa Değeri
4,94 Mr ₺
FD/FAVOK
12,26
F/Satış
0,15

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,351,401,351,491,431,411,321,55
Likidite (Asit-Test) Orani1,111,171,201,301,211,261,201,36
Nakit Orani0,010,000,010,060,030,070,060,08
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)87,9387,4488,4182,3884,0284,7084,7981,55
Finansal Borc Orani (%)33,9835,3030,3843,3540,2537,7428,7342,05
Ozkaynak Orani (%)12,0712,5611,5917,6215,9815,3015,2118,45
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi2,282,061,922,552,182,172,152,27
Stok Devir Hizi13,0114,3617,5320,1115,0219,7420,0817,13
Alacak Devir Hizi3,012,642,273,302,822,702,652,92
Borc Devir Hizi4,714,253,936,504,624,324,104,76
Ozkaynak Devir Hizi16,7014,9814,6914,1513,7013,4613,8512,50
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)121,17138,18160,71110,46129,48135,08137,96125,21
Stokta Kalma Suresi (gun)28,0625,4220,8218,1524,3018,4918,1821,30
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)77,4785,8192,8656,1679,0984,5489,0876,63
Nakit Donusu (gun)71,7677,7988,6772,4674,6969,0367,0669,88
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)0,00-0,85-0,86-0,25-0,200,851,560,37
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)0,04-6,80-7,39-1,44-1,245,5810,262,02
ROIC (%)5,864,494,946,808,098,3612,232,71
Brut Kar Marji (%)5,645,055,665,785,925,775,896,59
Esas Faaliyet Kar Marji (%)2,241,651,671,521,942,162,632,92
FAVOK Marji (%)2,551,962,472,162,072,202,943,40
Net Kar Marji (%)0,11-0,12-0,53-0,47-1,10-0,280,850,94
Hisse Basina Kar (TL)0,04-5,67-5,97-1,19-0,964,377,531,39
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)6,135,055,445,536,105,774,747,52
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)2,721,651,950,801,682,162,153,09
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)3,051,963,052,311,932,202,194,01
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)0,31-0,12-0,630,62-2,05-0,280,701,11

Sık Sorulan Sorular

INGRM PD/DD oranı kaç?

INGRM hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 2,32 düzeyindedir. Bilgisayar Toptancılığı sektörü medyanı 1,73.

INGRM FD/FAVOK oranı kaç?

INGRM için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 12,26 düzeyindedir.

INGRM F/Satış oranı kaç?

INGRM hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,15 düzeyindedir.

INGRM ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

INGRM özkaynak kârlılığı %0,0 düzeyindedir (Bilgisayar Toptancılığı sektörü medyanı %11,6).

Bilgisayar Toptancılığı sektöründen diğer hisseler

PENTAPenta TeknolojiARENAArena BilgisayarDESPCDespec BilgisayarDGATEDatagateHTTBTHitit BilgisayarINDESİndeks Bilgisayar

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

INGRM canlı analizini aç →