FINEMAR IHEVA Canlı Analiz →
IHEVA
İhlas Ev Aletleri
1,44 ₺
-%3,36

İhlas Ev Aletleri (IHEVA) Temel Oranlar

IHEVA F/K oranı 6,31 ile BIST geneli medyanı olan 9,39 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %3,4 düzeyinde; BIST geneli medyanı %10,8.

Güncel Çarpanlar

F/K
6,31
PD/DD
0,21
Piyasa Değeri
504,7 Mn ₺
FD/FAVOK
2,13
F/Satış
0,12

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran2,262,454,274,023,413,964,713,91
Likidite (Asit-Test) Orani1,041,202,802,362,252,633,362,80
Nakit Orani0,040,090,090,030,020,140,310,63
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)28,8129,0726,5929,3131,6629,9328,2030,12
Finansal Borc Orani (%)7,967,777,963,724,124,644,193,31
Ozkaynak Orani (%)71,1970,9373,4170,6968,3470,0771,8069,88
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi1,451,471,521,541,561,521,611,86
Stok Devir Hizi7,367,337,837,127,197,498,809,75
Alacak Devir Hizi7,807,905,165,945,385,515,345,86
Borc Devir Hizi19,0319,3821,4820,1319,1818,5420,1920,94
Ozkaynak Devir Hizi2,072,092,092,192,252,162,252,57
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)46,7846,2170,7561,4467,8866,3068,3662,27
Stokta Kalma Suresi (gun)49,6149,8146,5951,2850,7748,7641,4837,44
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)19,1818,8316,9918,1319,0319,6918,0817,43
Nakit Donusu (gun)77,2277,19100,3694,5999,6295,3791,7682,28
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)2,42-0,190,962,523,043,652,68-4,83
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)3,39-0,271,303,564,445,203,74-6,91
ROIC (%)7,677,427,055,737,4311,2611,787,32
Brut Kar Marji (%)13,5311,6114,2213,6613,3612,9413,6213,24
Esas Faaliyet Kar Marji (%)5,215,115,614,692,494,086,896,38
FAVOK Marji (%)6,265,338,377,726,518,119,068,00
Net Kar Marji (%)-1,77-4,900,71-2,21-3,87-0,991,99-1,95
Hisse Basina Kar (TL)0,23-0,020,080,190,220,250,16-0,27
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)15,3311,6115,7114,3113,7512,9414,7216,40
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)5,305,118,089,401,024,088,369,40
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)7,135,3310,0910,335,048,1112,1011,88
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)1,17-4,908,521,36-6,53-0,9913,373,14

Sık Sorulan Sorular

IHEVA PD/DD oranı kaç?

IHEVA hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,21 düzeyindedir. BIST geneli medyanı 0,84.

IHEVA FD/FAVOK oranı kaç?

IHEVA için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 2,13 düzeyindedir.

IHEVA F/Satış oranı kaç?

IHEVA hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,12 düzeyindedir.

IHEVA ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

IHEVA özkaynak kârlılığı %3,4 düzeyindedir (BIST geneli medyanı %10,8).

Dayanıklı Tüketim sektöründen diğer hisseler

KLMSNKlimasanSAFKRSafkar Ege SoğutmacılıkSNICASanica Isı SanayiVESBEVestel Beyaz EsyaVESTLVestel ElektronikALCARAlarko CarrierARCLKArçelikARZUMArzum Ev Aletleri

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

IHEVA canlı analizini aç →