FINEMAR HTTBT Canlı Analiz →
HTTBT
Hitit Bilgisayar
28,40 ₺
-%2,34

Hitit Bilgisayar (HTTBT) Temel Oranlar

HTTBT F/K oranı 20,72 ile Bilgisayar Toptancılığı sektörü medyanı olan 16,44 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %12,0 düzeyinde; Bilgisayar Toptancılığı sektörü medyanı %11,6.

Güncel Çarpanlar

F/K
20,72
PD/DD
2,48
Piyasa Değeri
8,52 Mr ₺
FD/FAVOK
10,60
F/Satış
4,41

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran2,322,642,172,412,041,852,372,60
Likidite (Asit-Test) Orani2,322,642,172,412,041,852,372,60
Nakit Orani0,820,851,081,101,140,941,131,31
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)16,2415,0019,5619,0923,4625,8519,9219,69
Finansal Borc Orani (%)4,331,586,527,0712,1412,977,307,65
Ozkaynak Orani (%)83,7685,0080,4480,9176,5474,1580,0880,31
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,520,530,520,530,510,490,520,49
Stok Devir Hizi--------
Alacak Devir Hizi4,364,294,404,074,174,144,304,19
Borc Devir Hizi13,1711,288,119,7910,119,447,119,92
Ozkaynak Devir Hizi0,650,660,650,650,640,630,620,59
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)83,7185,0482,9889,7587,5588,1184,9687,11
Stokta Kalma Suresi (gun)--------
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)27,7132,3644,9837,2936,1138,6851,3336,79
Nakit Donusu (gun)--------
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)10,0310,9210,5410,849,839,5510,589,84
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)11,9812,8513,1013,4012,8412,8813,2212,26
ROIC (%)11,2012,1511,7810,469,7110,2710,969,91
Brut Kar Marji (%)43,8242,0049,0549,6048,5446,1348,2545,22
Esas Faaliyet Kar Marji (%)17,8214,7322,1120,6219,6513,8221,9720,73
FAVOK Marji (%)39,3336,0342,3543,6442,6938,7240,1538,11
Net Kar Marji (%)19,2716,7623,5323,8923,5519,0524,6724,57
Hisse Basina Kar (TL)1,371,351,301,241,090,990,920,79
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)45,5342,0047,6051,2950,6446,1355,2144,80
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)20,7214,7326,0722,1924,7213,8224,8118,59
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)42,4336,0338,9145,1646,1438,7244,8337,24
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)21,6416,7622,5624,4427,4719,0524,9022,34

Sık Sorulan Sorular

HTTBT PD/DD oranı kaç?

HTTBT hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 2,48 düzeyindedir. Bilgisayar Toptancılığı sektörü medyanı 1,73.

HTTBT FD/FAVOK oranı kaç?

HTTBT için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 10,60 düzeyindedir.

HTTBT F/Satış oranı kaç?

HTTBT hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 4,41 düzeyindedir.

HTTBT ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

HTTBT özkaynak kârlılığı %12,0 düzeyindedir (Bilgisayar Toptancılığı sektörü medyanı %11,6).

Bilgisayar Toptancılığı sektöründen diğer hisseler

INDESİndeks BilgisayarINGRMİngram BilişimPENTAPenta TeknolojiARENAArena BilgisayarDESPCDespec BilgisayarDGATEDatagate

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

HTTBT canlı analizini aç →