FINEMAR HLGYO Canlı Analiz →
HLGYO
Halk GYO
3,61 ₺
-%3,22

Halk GYO (HLGYO) Temel Oranlar

HLGYO F/K oranı 1,01 ile Gyo sektörü medyanı olan 6,70 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %21,0 düzeyinde; Gyo sektörü medyanı %8,3.

Güncel Çarpanlar

F/K
1,01
PD/DD
0,21
Piyasa Değeri
13,86 Mr ₺
FD/FAVOK
9,42
F/Satış
0,68

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,311,151,430,790,780,940,760,77
Likidite (Asit-Test) Orani0,240,420,490,100,100,330,120,13
Nakit Orani0,130,290,370,020,020,190,010,01
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)36,7133,0033,0037,6335,6934,2534,5529,20
Finansal Borc Orani (%)18,0513,7113,1317,8112,5813,6417,1715,53
Ozkaynak Orani (%)63,2967,0067,0062,3764,3165,7565,4570,80
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,240,230,310,150,150,160,050,03
Stok Devir Hizi1,251,431,880,700,711,020,090,07
Alacak Devir Hizi134,5632,75148,88520,29414,7815,4647,0694,69
Borc Devir Hizi16,6135,8857,9825,395,9218,264,351,84
Ozkaynak Devir Hizi0,380,350,460,230,220,220,070,04
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)2,7111,142,450,700,8823,617,763,85
Stokta Kalma Suresi (gun)292,12254,47194,05519,10515,23359,213.926,385.094,56
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)21,9710,176,3014,3861,6719,9883,88198,34
Nakit Donusu (gun)272,86255,44190,20505,42454,44362,843.850,264.900,08
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)13,2715,1616,396,216,056,402,551,15
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)20,9722,6224,469,959,419,733,901,63
ROIC (%)30,5336,0537,3120,8522,0720,0411,974,65
Brut Kar Marji (%)24,4716,4316,4621,2815,895,2574,6192,74
Esas Faaliyet Kar Marji (%)172,10212,21118,64120,79129,8252,65274,43346,13
FAVOK Marji (%)18,839,5514,3117,6312,983,1760,6863,33
Net Kar Marji (%)72,2769,9867,1261,9570,2130,4969,06210,19
Hisse Basina Kar (TL)3,563,583,461,131,000,910,320,13
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)28,7016,4313,5462,3292,875,2565,0992,70
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)151,00212,21117,3451,91688,2052,65236,7661,73
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)23,729,5512,3053,0883,963,1759,2861,73
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)73,4769,9870,25-1,04357,6130,49-5,08-94,83

Sık Sorulan Sorular

HLGYO PD/DD oranı kaç?

HLGYO hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,21 düzeyindedir. Gyo sektörü medyanı 0,39.

HLGYO FD/FAVOK oranı kaç?

HLGYO için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 9,42 düzeyindedir.

HLGYO F/Satış oranı kaç?

HLGYO hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,68 düzeyindedir.

HLGYO ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

HLGYO özkaynak kârlılığı %21,0 düzeyindedir (Gyo sektörü medyanı %8,3).

Gyo sektöründen diğer hisseler

IDGYOİdealist GYOIHLGMİhlas GayrimenkulISGYOİş GYOKGYOKoray GYOKLGYOKiler GYOKRGYOKorfez GYOKZBGYKızılbük GYOKZGYOKuzugrup GYO

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

HLGYO canlı analizini aç →