FINEMAR HEDEF Canlı Analiz →
HEDEF
Hedef Holding
13,05 ₺
-%9,94

Hedef Holding (HEDEF) Temel Oranlar

HEDEF F/K oranı 16,40 ile Holdingler sektörü medyanı olan 7,42 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %33,5 düzeyinde; Holdingler sektörü medyanı %11,0.

Güncel Çarpanlar

F/K
16,40
PD/DD
5,50
Piyasa Değeri
39,15 Mr ₺
FD/FAVOK
11,75
F/Satış
11,17

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran0,030,040,070,520,210,290,420,92
Likidite (Asit-Test) Orani0,030,040,070,520,210,290,420,92
Nakit Orani0,010,010,050,150,100,020,260,47
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)19,5518,3719,0415,8227,0714,1216,038,35
Finansal Borc Orani (%)11,140,230,270,353,050,420,500,61
Ozkaynak Orani (%)80,4581,6380,9684,1872,9385,8883,9791,65
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,540,550,510,300,17-0,050,05-0,03
Stok Devir Hizi--------
Alacak Devir Hizi385,65326,76458,0931,78135,05-43,82297,56-362,86
Borc Devir Hizi0,000,000,000,000,000,000,000,00
Ozkaynak Devir Hizi0,700,670,620,340,21-0,050,05-0,04
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)0,951,120,8011,492,70-8,331,23-1,01
Stokta Kalma Suresi (gun)--------
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)--------
Nakit Donusu (gun)--------
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)26,9625,3821,848,05-18,10-45,19-40,04-55,83
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)33,5131,0926,989,56-24,82-52,62-47,68-60,91
ROIC (%)41,0244,3743,2025,5016,87-7,812,99-6,18
Brut Kar Marji (%)100,00100,00100,00100,00100,00100,00100,00100,00
Esas Faaliyet Kar Marji (%)90,46134,6994,8191,4285,81108,5055,11128,09
FAVOK Marji (%)93,89114,1397,2292,9188,56111,9455,65126,61
Net Kar Marji (%)41,86150,5359,2152,50-54,89246,88-879,75632,91
Hisse Basina Kar (TL)0,800,630,520,14-0,25-0,48-0,44-0,55
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)100,00100,00100,00100,00100,00100,00100,00100,00
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)98,32134,6996,3095,4893,08108,5097,78118,17
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)97,49114,1399,1196,0596,05111,9497,14117,50
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)61,17150,5362,16130,1841,78246,884,75474,32

Sık Sorulan Sorular

HEDEF PD/DD oranı kaç?

HEDEF hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 5,50 düzeyindedir. Holdingler sektörü medyanı 0,50.

HEDEF FD/FAVOK oranı kaç?

HEDEF için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 11,75 düzeyindedir.

HEDEF F/Satış oranı kaç?

HEDEF hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 11,17 düzeyindedir.

HEDEF ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

HEDEF özkaynak kârlılığı %33,5 düzeyindedir (Holdingler sektörü medyanı %11,0).

Holdingler sektöründen diğer hisseler

IEYHOIşıklar Enerji ve Yapı HoldingIHLASİhlas HoldingINVEOİnveo Yatırım HoldingINVESInvestco HoldingISBIRİşbir HoldingKCHOLKoç HoldingKERVNKervansaray Yat. HoldingKLRHOKiler Holding

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

HEDEF canlı analizini aç →