FINEMAR GWIND Canlı Analiz →
GWIND
Galata Wind Enerji
16,96 ₺
-%1,40

Galata Wind Enerji (GWIND) Temel Oranlar

GWIND F/K oranı 4,11 ile Elektrik Üretim sektörü medyanı olan 10,15 değerinin altında seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %12,4 düzeyinde; Elektrik Üretim sektörü medyanı %3,9.

Güncel Çarpanlar

F/K
4,11
PD/DD
0,51
Piyasa Değeri
9,16 Mr ₺
FD/FAVOK
6,04
F/Satış
3,06

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,252,072,471,671,683,462,000,83
Likidite (Asit-Test) Orani1,252,072,471,661,673,442,000,82
Nakit Orani0,861,732,081,271,242,691,630,29
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)23,9129,4530,5328,4928,5026,8029,3921,65
Finansal Borc Orani (%)13,8914,6516,3911,6312,6112,4315,476,39
Ozkaynak Orani (%)76,0970,5569,4771,5171,5073,2070,6178,35
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,150,170,170,190,180,190,200,29
Stok Devir Hizi327,07277,00277,08251,76216,93185,82187,16275,90
Alacak Devir Hizi10,7214,8111,6612,4710,1214,1913,2013,59
Borc Devir Hizi35,0732,4615,9813,8522,7736,4010,7611,83
Ozkaynak Devir Hizi0,200,230,240,260,250,250,270,38
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)34,0624,6531,3129,2736,0725,7227,6526,86
Stokta Kalma Suresi (gun)1,121,321,321,451,681,961,951,32
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)10,4111,2422,8526,3516,0310,0333,9230,87
Nakit Donusu (gun)24,7714,729,784,3721,7217,66-4,32-2,69
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)9,434,134,165,184,804,805,638,06
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)12,405,865,987,246,726,567,9810,28
ROIC (%)6,847,838,039,538,928,208,699,82
Brut Kar Marji (%)30,9347,6345,8048,2946,1750,2052,5054,29
Esas Faaliyet Kar Marji (%)49,5057,4952,3557,5557,5764,0247,6150,25
FAVOK Marji (%)54,9466,0368,4370,0670,0671,0769,1972,27
Net Kar Marji (%)160,5223,7428,7632,9334,5224,0635,2935,99
Hisse Basina Kar (TL)4,131,701,571,801,521,411,551,84
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)-2,7147,6336,3251,1642,2450,2046,9555,53
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)33,4157,4932,5157,5351,2864,0239,4351,22
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)32,6066,0362,2070,0669,0871,0759,6270,90
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)436,0723,7412,8430,7844,7224,0633,1124,59

Sık Sorulan Sorular

GWIND PD/DD oranı kaç?

GWIND hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,51 düzeyindedir. Elektrik Üretim sektörü medyanı 0,48.

GWIND FD/FAVOK oranı kaç?

GWIND için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 6,04 düzeyindedir.

GWIND F/Satış oranı kaç?

GWIND hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 3,06 düzeyindedir.

GWIND ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

GWIND özkaynak kârlılığı %12,4 düzeyindedir (Elektrik Üretim sektörü medyanı %3,9).

Elektrik Üretim sektöründen diğer hisseler

HUNERHun EnerjiIZENRİzdemir EnerjiMETENMetgün EnerjiODASOdaş Elektrik ÜretimPAMELPamel Yenilenebilir Elekt.TATENTatlıpınar EnerjiTRENJTR Doğal Enerji KaynaklarıYAYLAYayla Enerji Uretim Turizm

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

GWIND canlı analizini aç →