FINEMAR GUBRF Canlı Analiz →
GUBRF
Gübre Fabrikaları
298,50 ₺
-%9,95

Gübre Fabrikaları (GUBRF) Temel Oranlar

GUBRF F/K oranı 12,53 ile Tarım Kimyasalları sektörü medyanı olan 11,70 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %20,2 düzeyinde; Tarım Kimyasalları sektörü medyanı %7,7.

Güncel Çarpanlar

F/K
12,53
PD/DD
2,53
Piyasa Değeri
99,70 Mr ₺
FD/FAVOK
6,47
F/Satış
1,45

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran1,631,621,481,461,401,121,061,00
Likidite (Asit-Test) Orani1,101,271,191,191,150,770,690,68
Nakit Orani0,500,520,370,320,260,260,300,21
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)50,0150,6653,7855,6054,9758,0058,9763,31
Finansal Borc Orani (%)12,3713,6314,9814,0017,9121,6423,2121,25
Ozkaynak Orani (%)49,9949,3446,2244,4045,0342,0041,0336,69
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi1,040,940,971,011,211,271,281,35
Stok Devir Hizi4,764,785,335,927,886,806,407,12
Alacak Devir Hizi17,947,9710,859,2412,607,2711,0710,61
Borc Devir Hizi7,555,317,035,8310,616,497,506,53
Ozkaynak Devir Hizi2,172,022,202,462,853,133,094,05
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)20,3545,8133,6539,5228,9750,1932,9934,41
Stokta Kalma Suresi (gun)76,6276,2868,5361,6246,3453,6757,0351,25
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)48,3768,7251,9562,5634,4156,2648,6955,93
Nakit Donusu (gun)48,6053,3750,2338,5840,9047,6141,3329,73
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)10,1110,558,1810,2310,405,241,431,75
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)20,2221,3917,7023,0423,0912,473,504,78
ROIC (%)24,6427,9027,5433,6829,6918,998,6715,27
Brut Kar Marji (%)26,6926,4124,8025,8126,6821,5214,1412,70
Esas Faaliyet Kar Marji (%)20,3919,9018,2319,8520,0912,005,501,74
FAVOK Marji (%)22,4722,1021,0621,9122,2915,508,006,34
Net Kar Marji (%)12,6013,7210,0510,969,705,651,30-3,27
Hisse Basina Kar (TL)23,8322,6615,7918,8316,387,831,882,24
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)27,1626,4122,0423,8746,6421,5218,1814,51
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)21,2319,9013,8119,3251,3512,0016,0510,02
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)23,1122,1018,7521,0948,4815,5012,659,67
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)10,6713,727,5613,7325,355,6514,126,98

Sık Sorulan Sorular

GUBRF PD/DD oranı kaç?

GUBRF hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 2,53 düzeyindedir. Tarım Kimyasalları sektörü medyanı 0,75.

GUBRF FD/FAVOK oranı kaç?

GUBRF için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 6,47 düzeyindedir.

GUBRF F/Satış oranı kaç?

GUBRF hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 1,45 düzeyindedir.

GUBRF ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

GUBRF özkaynak kârlılığı %20,2 düzeyindedir (Tarım Kimyasalları sektörü medyanı %7,7).

Tarım Kimyasalları sektöründen diğer hisseler

HEKTSHektaşTARKMTarkimBAGFSBandırma Gübre Fabrikaları A.ŞEGGUBEge Gübre

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

GUBRF canlı analizini aç →