FINEMAR GSDHO Canlı Analiz →
GSDHO
GSD Holding A.Ş.
3,75 ₺
-%2,09

GSD Holding A.Ş. (GSDHO) Temel Oranlar

GSDHO F/K oranı 11,74 ile Holdingler sektörü medyanı olan 7,42 değerinin üzerinde seyrediyor. Özkaynak kârlılığı (ROE) %2,3 düzeyinde; Holdingler sektörü medyanı %11,0.

Güncel Çarpanlar

F/K
11,74
PD/DD
0,26
Piyasa Değeri
3,75 Mr ₺
FD/FAVOK
0,60
F/Satış
0,65

Rasyo Tablosu

Rasyo2026/62026/32025/122025/92025/62025/32024/122024/9
LIKIDITE RASYOLARI
Cari Oran3,423,073,943,922,722,233,203,75
Likidite (Asit-Test) Orani3,413,053,933,902,712,223,193,73
Nakit Orani2,221,872,742,691,511,071,982,47
BORCLULUK (FINANSAL YAPI)
Kaldirac Orani (%)39,4640,4439,2135,4738,5738,4036,3435,27
Finansal Borc Orani (%)22,9523,7125,4022,1117,7513,7517,0218,91
Ozkaynak Orani (%)60,5459,5660,7964,5361,4361,6063,6664,73
DEVIR HIZLARI
Aktif Devir Hizi0,280,300,300,320,320,330,340,34
Stok Devir Hizi40,5834,0838,6927,5028,5647,1369,8740,84
Alacak Devir Hizi99,9494,87201,52126,67114,66120,783.351,5310,69
Borc Devir Hizi13,1116,8613,4913,1113,8720,0215,6314,21
Ozkaynak Devir Hizi0,460,490,490,490,500,510,510,51
NAKIT DONGUSU (GUN)
Alacak Tahsil Suresi (gun)3,653,851,812,883,183,020,1134,13
Stokta Kalma Suresi (gun)9,0010,719,4313,2712,787,755,228,94
Tedarikciye Odeme Suresi (gun)27,8321,6427,0527,8426,3118,2323,3525,69
Nakit Donusu (gun)-15,18-7,09-15,80-11,69-10,35-7,47-18,0217,38
KARLILIK ORANLARI
Aktif Karliligi (ROA) (%)1,360,521,010,911,223,942,92-6,89
Ozkaynak Karliligi (ROE) (%)2,250,871,671,411,986,404,58-10,65
ROIC (%)9,4514,1213,389,419,8411,9511,1314,15
Brut Kar Marji (%)54,3159,8056,4052,9549,2754,5652,2749,78
Esas Faaliyet Kar Marji (%)40,6641,1141,3036,9733,0235,2645,4946,23
FAVOK Marji (%)44,2844,7842,7538,6334,4837,6845,3245,41
Net Kar Marji (%)-9,68-30,783,86-6,01-10,20-19,4810,733,69
Hisse Basina Kar (TL)0,320,110,210,160,220,660,44-0,93
CEYREKLIK MARJLAR
Brut Kar Marji (Ceyreklik) (%)48,7859,8067,1961,4644,6354,5661,2958,10
Esas Faaliyet Kar Marji (Ceyreklik) (%)40,2041,1154,8146,1231,0635,2642,8252,04
FAVOK Marji (Ceyreklik) (%)43,7844,7855,6248,2331,6837,6845,0254,08
Net Kar Marji (Ceyreklik) (%)11,60-30,7834,723,68-2,07-19,4836,319,11

Sık Sorulan Sorular

GSDHO PD/DD oranı kaç?

GSDHO hissesinin piyasa değeri/defter değeri (PD/DD) oranı 0,26 düzeyindedir. Holdingler sektörü medyanı 0,50.

GSDHO FD/FAVOK oranı kaç?

GSDHO için firma değeri/FAVOK (FD/FAVOK) çarpanı 0,60 düzeyindedir.

GSDHO F/Satış oranı kaç?

GSDHO hissesinin fiyat/satış (F/Satış) oranı 0,65 düzeyindedir.

GSDHO ROE (özkaynak kârlılığı) kaç?

GSDHO özkaynak kârlılığı %2,3 düzeyindedir (Holdingler sektörü medyanı %11,0).

Holdingler sektöründen diğer hisseler

HEDEFHedef HoldingIEYHOIşıklar Enerji ve Yapı HoldingIHLASİhlas HoldingINVEOİnveo Yatırım HoldingINVESInvestco HoldingISBIRİşbir HoldingKCHOLKoç HoldingKERVNKervansaray Yat. Holding

Veriler 2026-10-23 itibariyle (gün sonu). Yatırım tavsiyesi değildir.

GSDHO canlı analizini aç →